blank

Innowacja pedagogiczna

W ramach innowacji pedagogicznej „Postawy  prorodzinne młodzieży wynikające z opieki nad symulatorami niemowląt”  w dniu 5 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z dr Wojciechem Antkowiakiem, na które zaproszone zostały klasy pierwsze objęte w/w innowacją.

W innowacji wykorzystuje się elektroniczne symulatory  niemowląt jako efektywną strategię zmian postaw prorodzinnych . Kształtuje się więzi rodzinne przez prowokowanie dialogu rodziców z dziećmi. Profilaktyka wczesnego rodzicielstwa skierowana jest na wychowanie w miłości oraz budowanie odpowiedzialnej postawy wobec swojej seksualności.

Tematy poruszane przez Pana doktora to między innymi: dziecko przychodzi na świat, etapy rozwoju psychoruchowego niemowlęcia, właściwa pielęgnacja noworodka, ranga karmienia piersią oraz najczęstsze dolegliwości niemowląt.

Celem nadrzędnym innowacji jest przygotowanie młodych ludzi do podjęcia w przyszłości w pełni  świadomej decyzji o rodzicielstwie.

W najbliższym czasie odbędzie się również spotkanie z położną, która przybliży młodzieży temat gotowości biologicznej do macierzyństwa oraz problemy zdrowotne okresu ciąży.

M.Krzyżaniak, A.Grabarz, M.Kasperczak, B.Kacza

Organem prowadzącym jest Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki: herb pct

napisalionas2

Projekty

godło
baner vulcan 1
 bip logo
odkrywcy talentow
 

interklasa

Szkoła bierze udział w projekcie Szkoła Sukcesu

jestem_przedsiebiorczy

szkola_humanitarna
kluczowe_kompetencje
wirtualne_laboratoria
szkola_kompetencji
askompetencji

dp

ecdl

eduseekani

sp_logo_copy

szk_bez_przem_log

cert1
1

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information