40-lecie nadania imienia szkole - 1976-2016 r.

blank

Innowacja pedagogiczna

W ramach innowacji pedagogicznej „Postawy  prorodzinne młodzieży wynikające z opieki nad symulatorami niemowląt”  w dniu 5 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z dr Wojciechem Antkowiakiem, na które zaproszone zostały klasy pierwsze objęte w/w innowacją.

W innowacji wykorzystuje się elektroniczne symulatory  niemowląt jako efektywną strategię zmian postaw prorodzinnych . Kształtuje się więzi rodzinne przez prowokowanie dialogu rodziców z dziećmi. Profilaktyka wczesnego rodzicielstwa skierowana jest na wychowanie w miłości oraz budowanie odpowiedzialnej postawy wobec swojej seksualności.

Tematy poruszane przez Pana doktora to między innymi: dziecko przychodzi na świat, etapy rozwoju psychoruchowego niemowlęcia, właściwa pielęgnacja noworodka, ranga karmienia piersią oraz najczęstsze dolegliwości niemowląt.

Celem nadrzędnym innowacji jest przygotowanie młodych ludzi do podjęcia w przyszłości w pełni  świadomej decyzji o rodzicielstwie.

W najbliższym czasie odbędzie się również spotkanie z położną, która przybliży młodzieży temat gotowości biologicznej do macierzyństwa oraz problemy zdrowotne okresu ciąży.

M.Krzyżaniak, A.Grabarz, M.Kasperczak, B.Kacza

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
chrzest 966
 bip logo
odkrywcy talentow
interklasa
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information