blank

I Turniej Szkół noszących imię Józefa Nojego

turniej szkolW pięknej scenerii Puszczy Noteckiej przy amfiteatrze w Drawsku, 5 sierpnia, odbył się turniej sołectw gminy Drawsko, którego organizatorem był wójt tejże gminy. Równolegle do tej imprezy zorganizowano I Turniej Szkół noszących imię Józefa Nojego, w którym uczestniczyli przedstawiciele ze Szkoły Podstawowej w Pęckowie (równocześnie współorganizator imprezy), Gimnazjum w Drezdenku i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie.

Wieczorem, ok. godz. 18, dokonano uroczystego otwarcia Turnieju Szkół. Czekając, na pokonujących 4 kilometry z Pęckowa do Drawska biegaczy z ogniem olimpijskim, przypomniano ważne informacje z życia Józefa Nojego. Po zapaleniu znicza olimpijskiego przy portrecie Patrona szkół przedstawiono zasady konkursów wiedzy i konkurencji sportowych turnieju.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie reprezentowany był przez następujących uczniów: Dominika Macioszka, Wiktorię Piontek, Alicję Wizę w konkursie wiedzy oraz Alicję Wizę, Jakuba Golika, Tomasza Helwicha, Sławomira Matza i Łukasza Kalkowskiego w konkurencji sportowej.

Konkurencje dotyczące znajomości życiorysu patrona polegały na odpowiedzi na wybrane przez zespół 3 pytania, ułożeniu hasła z liter przy zasłoniętych oczach oraz na ułożeniu portretu Józefa Nojego z puzzli.

Konkurencje sportowe polegały na wykazaniu się zręcznością i sprawnością fizyczną, były to np. toczenie piłki w butelkowe kręgle, trafianie workiem do koła oraz kółkiem na drążek, trafianie kopniętą tyłem piłką do bramki oraz uderzanie piłki kijem od unihokeja z celowaniem w bramkę. Mimo porywistego wiatru zabawa była przednia.

Przedstawiciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych po obu konkurencjach uzyskali 26 punktów i I miejsce. Natomiast decydującą rolę w punktacji odegrało koło fortuny, które w tym roku nie było przychylne drużynom. Po zakręceniu nim przez przedstawicieli każdej z drużyn trzeba było odjąć punkty: Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie i Szkole Podstawowej w Pęckowie – 15, Gimnazjum w Drezdenku – 10. Tym sposobem ostatecznie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych uzyskując 11 punktów, zajął II miejsce.

Po rozdaniu indywidualnych dyplomów i nagród uczestnikom oraz nagród i dyplomów opiekunom w kawiarence amfiteatru poczęstowano wszystkich pysznym lokalnym ciastem oraz pizzą.

Obecni nauczyciele opiekunowie i kibice: Aleksandra Modrzyńska, Eliza Skowron i Lucyna Kalkowska.

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information