blank

Rozpoczęcie roku szkolnego w klasie patronackiej na „Górce”.

klasa patronacka rozp5 września 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie odbył się apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego dla klasy pierwszej patronackiej szkoły branżowej I stopnia.

Gośćmi „Górki” byli: Starosta Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego- Tadeusz Teterus, Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Czarnkowie- Ryszard Jabłonowski, kierownicy i opiekunowie praktyk zakładu STEICO Sp. z o.o.: Dorota Ławniczak, Mirosław Mantaj, Daniel Bartol, Przemysław Jagła, Dawid Geremek, Błażej Furier, Waldemar Nowacki, Marek Zieliński, dyrektor Centrum Edukacji Zawodowej w Czarnkowie - AndrzejTadla, wicedyrektor CEZ w Czarnkowie - Małgorzata Wylegała, nauczyciel przedmiotów zawodowych - Artur Kopka, rodzice uczniów.

Dzięki owocnej współpracy z zakładem STEICO Sp. z o.o. uczniowie ZSP im. Józefa Nojego w Czarnkowie już drugi rok korzystają z możliwości łączenia teorii z praktyką i zdobywania doświadczeń w wielu zawodach. W tym roku szkolnym zainteresowanie uczniów klasą patronacką było ogromne (na jedno miejsce było dwóch chętnych). Współpraca ze STEICO Sp. Z o. o. przyczyniła się do tego, że inne firmy w naszym powiecie także wykazały się chęcią współpracowania ze szkołą, by w ten sposób kształcić w określonym zawodzie i pozyskiwać przyszłych pracowników.

Dyrektor ZSP w Czarnkowie, Jan Palacz, przypomniał, że zmiany w kształceniu zawodowym pozwalają na wprowadzanie dualnego systemu kształcenia, do którego włączeni zostają pracodawcy i powołane szkoły branżowe. Takie działania możliwe są dzięki m.in.: tworzeniu nowych zawodów, nowych podstaw programowych, opracowywaniu programów nauczania dla zawodu (we współpracy ze szkołami) z uwzględnieniem umiejętności absolwenta dostosowanych do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy.

Przedstawiciel opiekunów praktyk ze STEICO Sp. Z o. o., Mirosław Mantaj, podziękował rodzicom uczniów za zaufanie i wybór kształcenia w różnych zawodach w firmie STEICO Sp z o.o. Z pełnym optymizmem i entuzjazmem stwierdził, że dla wielu osób to początek dobrej kariery zawodowej. Życzył młodym pracownikom wytrwałości i sukcesów w kształceniu, zdobywaniu doświadczenia i umiejętności. Na zakończenie uroczystości uczniowie z rąk kierownika Działu Kadr STEICO Sp. z o. o., pana Mirosława Mantaja oraz Starosty Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego pana Tadeusza Teterusa, odebrali umowy o pracę.       

Grażyna Bernard

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information