GÓRKA – TWIERDZA NIE DO ZDOBYCIA

mist powiatu pilka nozW dniu 11 kwietnia 2018 roku na orliku przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych. Do zmagań o mistrzostwo powiatu stanęło 8 drużyn: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie, Liceum Ogólnokształcące w Czarnkowie, Edukacja Lubasz, Zespół Szkół w Krzyżu Wielkopolskim, Liceum Ogólnokształcące w Trzciance, Prywatny Zespół Szkół w Czarnkowie, Zespół Szkół w Wieleniu oraz Zespół Szkół Leśnych w Goraju. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Nasza szkoła jako ubiegłoroczny finalista została rozstawiona i przydzielona do grupy A, gdzie rywalizowała z uczniami ZS Krzyż Wielkopolski, LO Trzcianka, ZSL Goraj. W pierwszym pojedynku naszymi przeciwnikami byli uczniowie gorajskiego technikum, których pokonaliśmy 3:1.

Kolejnym rywalem naszej reprezentacji byli zawodnicy trzcianeckiego liceum, po bardzo emocjonującym pojedynku wygraliśmy 1:0. W tym samym stosunku pokonaliśmy piłkarzy Zespołu Szkół z Krzyża. Tym samym po trzech meczach zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie i awansowaliśmy do półfinału. Przeciwnikami Górki na tym etapie turnieju byli uczniowie LO Czarnków. Mecz był bardzo wyrównany i zacięty, o awansie do finału zdecydowały rzuty karne, które wygraliśmy stosunkiem 3:2. W decydującym meczu zmierzyliśmy się z uczniami PZS Czarnków, których pokonaliśmy 2:0 zostając Mistrzami Powiatu. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Bartosz Kamiński, Gracjan Dymek, Sebastian Andrzejewski, Filip Jankowski, Dominik Ratajczak, Patryk Dziurla, Łukasz Hajman, Patryk Kulka, Kamil Kwiatkowski, Jakub Nowacki, opiekun - Adam Derkowski.

Grupa A                                                                 Grupa B

ZSP Czarnków                                        1. ZS Wieleń

ZSL Goraj                                                2. LO Czarnków

ZS Krzyż                                               3. Edukacja Lubasz