blank

Podziękowanie

Kolejne już Podziękowanie wpłynęło na ręce dyrektora szkoły Jana Palacza. Tym razem Zofia Hryhorowicz, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu, dziękuje za umożliwienie przeprowadzenia standaryzacji zadań w ramach Projektu VII „Budowa banków zadań” oraz za okazaną życzliwość.

Konkurs kulinarny

konkurs kulinarnyDnia 21 października 2014 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzciance odbył się konkurs gastronomiczny zorganizowany przez Radę Młodzieży powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, którego celem było poszukiwanie „talentów kulinarnych”. Naszą szkołę reprezentowały uczennicę klasy 4Ż4- technikum żywienia i gospodarstwa domowego: Marta Kulupa i Zuzanna Witt.

Czytaj więcej: Konkurs kulinarny

FINAŁ WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W LEKKIEJ ATLETYCE

final la wlkp8 października na stadionie TS „OLIPMIA” w Poznaniu odbył się Finał Wojewódzki XVI Licealiady w Lekkiej Atletyce. W zawodach udział wzięło ok. 600 zawodników. ZSP w Czarnkowie reprezentowali: Kasperska Patrycja ( chód 2000 m ) – miejsce 13, Kwiatkowski Tobiasz ( 800 m ) – miejsce 12 i Dymek Gracja ( 1500 m ) – miejsce 18.

Gratulujemy.

Opiekun: Piotr Kłos

II Wojewódzkie Warsztaty Fotograficzne

warsztaty fot20 października w szkole na „Górce” i Miejskim Centrum Kultury w Czarnkowie mieliśmy okazję uczestniczyć w dwóch imprezach, w ramach II Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki. Najpierw o godzinie 10.00 w ZSP w Czarnkowie, a następnie w spawalni odbywały się warsztaty fotograficzne. Prowadził je znany polski fotografik Maciej Herman. Młodzież miała okazję poznać klasyczną, analogową fotografię, w tym wykonać zdjęcia aparatem wielkoformatowym. O godzinie 17.00 natomiast w „Galerii Pięciu” MCK w Czarnkowie Maciej Herman otworzył swoją przejmującą wystawę „Ojcowie. Lista obecności”. Przedstawia ona dwanaście fotografii znanych ojców ze swoimi dziećmi z zespołem Downa. Jednocześnie swoje fotografie zaprezentowali byli i obecni członkowie Koła Fotograficznego działającego w naszej Szkole.

Warsztaty i wystawa odbyły się dzięki wsparciu firm Drukarnia Interak oraz Plastmet.

Ł. Łukasiak

Warsztaty Laboratorium Rejs

laboratorium rejsW dniu 17 października grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w podsumowaniu warsztatów filmowych w ramach projektu Laboratorium Rejs. W czasie jego trwania grupa filmowców podróżowała rzekami Wielkopolski i organizowała warsztaty filmowe.

W pomieszczeniach Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie uczniowie mieli okazję obejrzeć kilka krótkich filmów dokumentalnych przygotowanych przez uczestników warsztatów - osoby mieszkające w miejscowościach nad brzegami Noteci i Warty. Wśród zaprezentowanych filmów znalazła się min. etiuda przygotowana przez uczniów naszej szkoły - Wiktorię Szymczak i Kamila Pietrzyka.

Ł. Łukasiak

Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Przełajowe

woj biegi sztafDnia 17 października b.r. Mistrzowie Powiatu z naszej szkoły w sztafetowych biegach  przełajowych wzięli udział w mistrzostwach na szczeblu wojewódzkim. Zawody odbyły się na terenie Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom Wola w Poznaniu. Bieg odbył się w kategorii chłopców i dziewcząt z podziałem na szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Czytaj więcej: Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Przełajowe

„TEST” PIERWSZAKÓW ZDANY NA SZÓSTKĘ !

2 października „pierwszoklasiści” zostali oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej „Górki” przez swoich starszych kolegów. Tradycyjnie, jak co roku, odbyło się „kotowanie” przygotowane przez Samorząd Szkolny i klasę II I4 – zwycięzców zeszłorocznej edycji. Wzięli w nim udział uczniowie klas pierwszych technikum i szkoły zawodowej wraz ze swoimi wychowawcami. Wszyscy musieli wykazać się sprawnością, sprytem, wiedzą na temat szkoły, a przede wszystkim dużym poczuciem humoru. Przedstawiciele klas konkurowali ze sobą m. in. w  wyjmowaniu cukierka z kisielu i mąki bez użycia rąk; w piciu mleka, jedzeniu banana i ubijaniu białka na czas i zabawie w fanty. Na wysokości zadania stanęli nauczyciele, którzy doskonale poradzili sobie w konkurencji „dancing with the teacher”. Jury oceniające zmagania wyłoniło zwycięzców tegorocznego „kotowania” – spośród klas technikum najlepiej poradziła sobie klasa I IB, z klas zawodowych zwyciężyła I dz. Gratulujemy !

W przyszłym roku „witać” pierwszoklasistów będzie zwycięzca – klasa I IB.

SKC - XII Dzień Papieski

dzien papieskiW niedzielę 12 października 2014 r obchodziliśmy w Polsce kolejny Dzień Papieski, który upłynął pod hasłem„Św. Jan Paweł II – świętymi bądźcie!”.Ideą tego dnia było upowszechnianie myśli i nauczania św. Jana Pawła II.

W związku z powyższym za zgodą proboszcza  Parafii św. Marii Magdaleny ks. Krzysztofa Sobkowiaka oraz Parafii Jezusa Chrystusa Najwyższego Kaplana w Czarnkowie ks. Pawła Morasza, przed kościołami młodzież Szkolnego Koła Caritas rozprowadzała papieskie kremówki. Rozdawała również obrazki z wizerunkiem Papieża,  czasopisma „Miłujcie się” dotyczące jego pontyfikatu oraz sentencje dotyczące życia w świętości.

Czytaj więcej: SKC - XII Dzień Papieski

Strona 1 z 116

Organem prowadzącym jest Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki: herb pct

napisalionas2

Projekty

godło
 bip logo
odkrywcy talentow
 

interklasa

Szkoła bierze udział w projekcie Szkoła Sukcesu

jestem_przedsiebiorczy

szkola_humanitarna
kluczowe_kompetencje
wirtualne_laboratoria
szkola_kompetencji
askompetencji

dp

ecdl

eduseekani

sp_logo_copy

szk_bez_przem_log

cert1
1

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information