blank

Stypendium Prezesa Rady Ministrów na „Górce”

stypendium premiera24 listopada w murach Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu uroczyście wręczono Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Gospodarzami uroczystości byli: Piotr Florek Wojewoda Wielkopolski oraz Elżbieta Walkowiak Wielkopolski Kurator Oświaty. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Tegoroczną Stypendystką „Górki” jest Jagoda Niżyńska, uczennica klasy drugiej technikum ekonomicznego. W roku szkolnym 2013/2014 Jagoda uzyskała średnią ocen 5,25 ; jej uczestnictwo w konkursach na szczeblu powiatu przynosiło tytuły laureata. Jadzia, jak sama o sobie mówi, jest osobą aktywną, sympatyczną, widoczną w życiu szkoły. W tym ważnym dla niej dniu wspierał ją dyrektor szkoły Jan Palacz. Jagoda przyznaje, że niezaprzeczalnie ulubionym przedmiotem jest matematyka, ale nauka innych przedmiotów również nie sprawia jej większych problemów.

Czytaj więcej: Stypendium Prezesa Rady Ministrów na „Górce”

Uczniowie „Górki” świadomi konsumenci

swiadomi konsumenciDnia 17 listopada w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w projekcje „Otwarta firma” gościliśmy w murach naszej szkoły Powiatowego Rzecznika Konsumentów – Miłosza Niedźwieckiego. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy na temat praw konsumenta. Uczniowie uzyskali informacje o prawnych uwarunkowaniach sprzedaży konsumenckiej, głównych zadaniach instytucji stojących na straży przestrzegania praw konsumenta.

Czytaj więcej: Uczniowie „Górki” świadomi konsumenci

Kreatywność młodzieży na Górce

kreatywna mlodziez z gorkiDnia 17 listopada odbył się szkolny konkurs „Przedsiębiorcze postawy młodych ludzi” w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w projekcje „Otwarta firma”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, uczniowie mieli za zadanie wykonać i zareklamować produkt gotowy, wykonany z kartonów od proszku, szarego papieru, kasztanów, butelek od szamponu, drutu, taśmy i sznurka. Młodzież wykazała się dużą inwencją twórczą, zorganizowaniem i pomysłowością. W konkursie udział wzięły klasy: 1RL, 3Ek, 2Re. Laureatami konkursu zostały uczennice 2Re: Julia Juski, Patrycja Sikorska, Agata Toporek i Agnieszka Grien.

 

4 x A!

W czasie budowania nowych koncepcji, realizowania planów pracy szkoły warto przypomnieć jeden z największych sukcesów „Górki”, który stał się motorem do jeszcze większych wyzwań i działań. Sukcesem tym jest wynik ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej w Technikum i Zasadniczej Szkole Zawodowej. Ewaluacja zewnętrzna, jako system nadzoru pedagogicznego ma na celu umożliwienie gromadzenia kompleksowych informacji na temat jakości pracy szkoły i ustalenie poziomu spełniania przez szkołę wymagań zawartych w załączniku do Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 października 2009 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego. Szkoła może spełniać te wymagania na pięciu poziomach:

Czytaj więcej: 4 x A!

WYRÓŻNIENIE W I POWIATOWYM KONKURSIE POLONISTYCZNYM

drużyna w komplecieDnia 7 listopada w Trzciance odbył się I Powiatowy Konkurs Polonistyczny. Wraz z Angeliką Mazur (IV EK) i Jagodą Niżyńską (II EK) wzięłyśmy w nim udział. Zmagania polegały na tym, iż wspólnie rozwiązywałyśmy test językowy, a także na wygłoszeniu przez jednego z członków zespołu napisanego wcześniej tekstu retorycznego, promującego powiat czarnkowsko-trzcianecki. Jagoda spisała się w tym zadaniu naprawdę dzielnie.

Czytaj więcej: WYRÓŻNIENIE W I POWIATOWYM KONKURSIE POLONISTYCZNYM

Tydzień kariery

tydzien karieryJuż po raz trzeci nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską kampanię zainicjowaną przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych i zorganizowała „Tydzień Kariery”, który przebiegał pod hasłem: „Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy?”. Z tej okazji zaplanowano i zrealizowano wiele ciekawych przedsięwzięć, które wybiegały poza ramy czasowe kampanii. Między innymi spotkania z przedstawicielem Państwowej Inspekcji pracy z Piły odbyły się 5 listopada 2014r. Ważną inicjatywą będą, spotkania uczniów z przedstawicielami firm lokalnych na temat możliwości zatrudnienia, poszukiwanych przez nich pracowników posiadających określone kompetencje i umiejętności zgodne z potrzebami firm. Z przyczyn od nas niezależnych spotkania będą zrealizowane pod koniec listopada.

Czytaj więcej: Tydzień kariery

„Przeciwdziałamy przemocy i agresji”

przeciwdzialanie przemocyDnia 14 listopada w auli naszej szkoły , w ramach Szkolnego Tygodnia Kultury Zdrowotnej, odbyła się akcja profilaktyczna pod hasłem „ Przeciwdziałamy przemocy i agresji”. W akcji tej wzięli udział zaproszeni goście, Pani Ewa Pawlikowska – Adamczak , kierownik Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej ds. Rodzinnych i Nieletnich przy Sądzie Rejonowym w Trzciance, Pani Justyna Przybył, Specjalista ds. Nieletnich w Komendzie Powiatowej Policji w Czarnkowie, Pani Dorota Skucińska, z Centrum Integracji Społecznej  w Gębiczynie oraz uczniowie naszej szkoły z klas : II LB; II I4; II M4 II Ż4 wraz z nauczycielami.

Czytaj więcej: „Przeciwdziałamy przemocy i agresji”

I MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

 

ii lo walczDyrekcja i nauczyciele matematyki II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. J. Tischnera w Wałczu zaprosili uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w I Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym, składającym się z trzech etapów:.etap szkolny, konkurs powiatowy, konkurs międzypowiatowy. W dniu 14 listopada 2014 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie odbył się II etap ( konkurs powiatowy), w którym uczestniczyło 18 uczniów, w tym 5 uczniów z naszej szkoły. Do etapu III – międzypowiatowego zakwalifikowali się uczniowie z kl. 3 EK: Magdalena Pierko i Krzysztof Kisała. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale konkursu, który zostanie przeprowadzony 10 grudnia 2014 r. godz. 1100 w II Liceum Ogólnokształcącym im. ks. prof. J. Tischnera w Wałczu przy ulicy Bydgoskiej 52.

Danuta Karpińska, Katarzyna Ruta-Żak

 

Strona 1 z 119

Organem prowadzącym jest Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki: herb pct

napisalionas2

Projekty

godło
 bip logo
odkrywcy talentow
 

interklasa

Szkoła bierze udział w projekcie Szkoła Sukcesu

jestem_przedsiebiorczy

szkola_humanitarna
kluczowe_kompetencje
wirtualne_laboratoria
szkola_kompetencji
askompetencji

dp

ecdl

eduseekani

sp_logo_copy

szk_bez_przem_log

cert1
1
DBI

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information