blank

„Z rąk do rąk podajemy skromnej mądrości dar zwyczajny”

den 2014 2Dzień Edukacji Narodowej to święto pracowników oświaty, upamiętniające rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu z dnia 14 października 1773 roku. Święto wprowadzone zostało ustawą - Karta Nauczyciela z 1982 roku. 14 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie odbyła się uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej: „Z rąk do rąk podajemy skromnej mądrości dar zwyczajny”

Co nam zostało po wieloetnicznej i wielokulturowej Rzeczpospolitej?

Uśmiechnięci laureaci z Górki-1Takie hasło przewodnie towarzyszyło laureatom z „Górki” na tygodniowych, sponsorowanych warsztatach historycznych. Żaneta Budnik i Damian Scheiding uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie poznawali historię Rzeczpospolitej XVI – XVIII wieku, łącząc przyjemne z pożytecznym.

Wyjazd do Wilanowa, Kazimierza Dolnego, Lublina, Zamościa był nagrodą dla uczniów i ich opiekuna (A. Zalewska) za 6 – miesięczną pracę w ogólnopolskim konkursie „Szkolna Liga Historyczna”, w którym drużyna pracowała nad zadaniami historycznymi o różnej formie: prace pisemne, blog, czy prace plastyczne. Po ciężkich zmaganiach „Górka” uplasowała się na trzecim miejscu w Polsce, zdobywając tym samym, jako nagrodę, szansę na poszerzenie swojej wiedzy historycznej na warsztatach historycznych. Głównym sponsorem warsztatów było Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Muzeum Pałac Króla Jana III w Wilanowie, czasopismo Mówią Wieki.

Czytaj więcej: Co nam zostało po wieloetnicznej i wielokulturowej Rzeczpospolitej?

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

den 2014

Górka widoczna na imprezie na orientację w Goraju

biegi na orientacjeW sobotę 4.10.2014 r. w Goraju zostały przeprowadzone kolejne Mistrzostwa Szkół Leśnych w indywidualnym BnO oraz Mistrzostwa Szkół Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego w InO. Przybyli zawodnicy z Zespołów Szkół Leśnych z Białowieży, Tucholi, Tułowic, Ruciane Nida i Goraju oraz  Szkoła Podstawowa nr 7 z Piły, Szkoła Podstawowa z Lubasza, Szkoła Podstawowa nr 1 z Czarnkowa oraz LO i ZSP z Czarnkowa. Łącznie wystartowało 104 zawodników w różnych kategoriach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn.

Czytaj więcej: Górka widoczna na imprezie na orientację w Goraju

Szkoła Dobrego Budowania PSB

szkola dobrego budowaniaW dniu 2 października 2014 roku w Centrum Edukacji Zawodowej w Czarnkowie uczniowie wszystkich klas technikum budownictwa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego

w Czarnkowie uczestniczyli w spotkaniu - szkoleniu firmy „Śnieżka”. Spotkanie zostało zorganizowane przez lokalnego przedsiębiorcę, właścicieli firmy „ Multicolor”S.C. Stanisław Janc, Andrzej Jancz Czarnkowa, która w ramach Grupy Polskie Składy Budowlane uruchamia w Czarnkowie skład z materiałami budowlanymi „Mrówka” oraz Centrum Edukacji Zawodowej. Grupa Polskie Składy Budowlane realizują projekt pt.Szkoła Dobrego Budowania w ramach, którego PSB organizuje szkolenia dla klientów i wykonawców prezentujące stosowane obecnie technologie i materiały budowlane.

Czytaj więcej: Szkoła Dobrego Budowania PSB

Laboratoria w Pile

laboratoria w pileJuż drugi rok uczniowie naszej szkoły odbywają praktyki w laboratorium w Pile!

Od dnia 29 września do 3 października b.r. uczniowie klasy 3 EK uczestniczyli w praktykach zorganizowanych w ramach projektu „Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe”.

Głównym celem praktyk jest nabycie przez uczniów umiejętności obsługi nowoczesnego systemu Enova wspomagającego całościową obsługę magazynu, sprzedaży, kadr i płac, ewidencji oraz zarządzanie projektami w przedsiębiorstwie.

Czytaj więcej: Laboratoria w Pile

Bądź wzorem dla przyszłych kierowców

29 września 2014 roku w Czarnkowie na ulicy Chodzieskiej, przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego została przeprowadzona kolejna wspólna akcja prewencyjno – edukacyjna,  pod nazwą „Bądź wzorem dla przyszłych kierowców”. Działania, w których uczestniczy „Górka” są przeprowadzone cyklicznie od 14 lat, kilka razy w roku szkolnym.

Czytaj więcej: Bądź wzorem dla przyszłych kierowców

Strona 1 z 115

Organem prowadzącym jest Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki: herb pct

napisalionas2

Projekty

godło
 bip logo
odkrywcy talentow
 

interklasa

Szkoła bierze udział w projekcie Szkoła Sukcesu

jestem_przedsiebiorczy

szkola_humanitarna
kluczowe_kompetencje
wirtualne_laboratoria
szkola_kompetencji
askompetencji

dp

ecdl

eduseekani

sp_logo_copy

szk_bez_przem_log

cert1
1

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information