blank

STYPENDIUM Starosty Czarnkowsko - Trzcianeckiego

logo powiatWydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Czarnkowie pragnie poinformować, iż wzorem roku ubiegłego Powiat realizuje Powiatowy program wspierania rozwoju i edukacji uzdolnionych uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki.

Program adresowany jest do uczniów szczególnie uzdolnionych, kształcących się w szkołach prowadzonych przez Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki.

Celem Programu jest:

  1. zachęcenie uczniów do reprezentowania powiatu w konkursach i olimpiadach na szczeblu wojewódzkim, makroregionu i ogólnopolskim,
  2. doprowadzenie do wzrostu aspiracji edukacyjnych i aktywności uczniów, dzięki czemu grono stypendystów będzie stanowiło pozytywny wzorzec dla środowiska szkolnego oraz będzie wzmacniać poczucie własnej wartości w społeczności Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego,
  3. promocja powiatu poprzez reprezentowanie powiatu przez uczniów w województwie i kraju.
  4. wyniki w nauce,

Czytaj więcej: STYPENDIUM Starosty Czarnkowsko - Trzcianeckiego

Stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego o charakterze socjalnym

Sejmik Województwa Wielkopolskiego Uchwałą Nr XXXVI/715/13 z dnia 22 lipca 2013r. ustanowił zasady udzielania stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, słuchaczy zakładów kształcenia nauczycieli, kolegiów pracowników służb społecznych oraz studentów I i II stopnia i jednolitych magisterskich uczelni publicznych zameldowanych na stałe na terenie Województwa Wielkopolskiego.

Zasady udzielania stypendium określone zostały w Regulaminie udzielania stypendium Marszała Województwa Wielkopolskiego.

Czytaj więcej: Stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego o charakterze socjalnym

SKC – Pożegnanie lata w Górze

podziekowanie skcW ostatni dzień wakacji w Górze nad Notecią wolontariusze naszej szkoły pomagali w Festynie Rodzinnym zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czarnkowie – „Pożegnanie Lata”. Pomimo zmiennej i kapryśnej pogody zgromadziło się sporo uczniów, którzy wzięli aktywny udział w integracyjnym przedsięwzięciu. Dołączyły do nas dwie nasze absolwentki.

Czytaj więcej: SKC – Pożegnanie lata w Górze

SKC - Działaliśmy dla Wiktorii oraz pomagaliśmy w Empatii

 

„Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje,

ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce,

z jakim tej pomocy się udziela.”

Jan Paweł II

WiktoriaKażdy posiada coś, co może dać innym. To piękne i zawsze aktualne hasło zachęciło wolontariuszy SKC do poświęcenia swojego czasu dla chorej na mukowiscydozę 8 letniej Wiktorii z Siedliska. W Ośrodku Sportu i Rekreacji w Czarnkowie odbyła się „Gra charytatywna z gwiazdami futbolu dla Wiktorii Lankiewicz”. Impreza miała charakter turnieju dla dzieci „Mini Mundial z Mizono” , nawiązując analogicznie do mundialu w Brazylii. Były tam liczne gry, konkursy, pokazy i zabawy sportowe. Dochód z wejściówek został przeznaczony dla dziewczynki. Akcja pomogła w zakupienie niezbędnego dziewczynce do życia ssaka, który pozwoli jej przemieszczać się na badania do bardzo odległych miejscowości. Relację z opisu akcji można znaleźć na stronie www.facebook.com/mizonocharytatywnie?ref=stream

Czytaj więcej: SKC - Działaliśmy dla Wiktorii oraz pomagaliśmy w Empatii

„Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość”

Zwycięzcy Biegu ku PamięciSłowa wielkiego Polaka – Jana Pawła II były mottem przewodnim uroczystości Dnia Patrona w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie. Święto szkoły na „Górce” obchodzono 8 września, w 105 rocznicę urodzin nie tylko olimpijczyka i sportowca, ale także patrioty, syna ziemi nadnoteckiej. Uroczystość zgromadziła przede wszystkim uczniów klas pierwszych, którzy sylwetkę swojego patrona mieli możliwość poznać, dzięki swoim starszym kolegom, którzy w poetycko – muzycznym przekazie wskazywali główne cechy charakteru, koleje życia oraz sukcesy sportowe Józefa Noji.

Czytaj więcej: „Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość”

Wierzę w Syna Bożego

Pielgrzymka do LubaszaDnia 04.09.2014 r. nasza szkoła uczestniczyła w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Maryjnego w Lubaszu. Odbyła się ona pod hasłem Wierzę w Syna Bożego. Uczestniczyli w niej nasi nauczyciele na czele z dyrekcją, a także uczniowie z wszystkich roczników. Atmosfera była niezwykle radosna, pełna wiary i optymizmu. Po dotarciu do celu powierzyliśmy naszą szkołę opiece Matki Najświętszej Królowej Rodzin. O godzinie 11.30 rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył były nasz katecheta ks. Marek Jański obecnie proboszcz par. św. Andrzeja Ap. w Boruszynie. Myślę, że wszyscy uczestnicy tej wspaniałej pielgrzymki wrócili do domów podbudowani i pełni zapału do dalszej drogi ku świętości. 

ks. Rafał Dąbrowicz - katecheta

Ogólnopolski sukces „Górki”

patriotyzm jutraRok szkolny 2014/2015 dopiero się rozpoczął, a czarnkowska „Górka” odbiera już pierwsze sukcesy. Do szkoły wpłynęło właśnie zaproszenie na sponsorowane warsztaty historyczne, które są nagrodą dla laureatów konkursu ogólnopolskiego Szkolna Liga Historyczna. Wielcy zwycięzcy, to uczniowie technikum informatycznego: Żaneta Budnik, Jagoda Kunz, Damian Scheiding, którzy w bardzo wyrównanej 6 – miesięcznej walce z drużynami szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, zajęli trzecie miejsce. Tym samym zakończono piętnastą edycję konkursu, który realizowany jest w ramach programu operacyjnego „Patriotyzm Jutra”, ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a jego partnerami są Wydawnictwo Bellona oraz Muzeum Pałac w Wilanowie.

Czytaj więcej: Ogólnopolski sukces „Górki”

Rządowy program „Wyprawka szkolna”

Informujemy, że w roku szkolnym 2014/2015 realizowany jest Rządowy program pomocy uczniom „Wyprawka szkolna".

Odbiorcami programu są między innymi:

  • uczniowie rozpoczynający w roku szkolnym 2014/2015 naukę w klasie III szkoły ponadgimnazjalnej: zasadniczej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego i technikum,
  • uczniowie niepełnosprawni uczęszczający w roku szkolnym 2014/2015 do szkół dla dzieci i młodzieży: podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, w tym   do szkół specjalnych przysposabiających do pracy, lub do szkół artystycznych.

Czytaj więcej: Rządowy program „Wyprawka szkolna”

Strona 1 z 113

Organem prowadzącym jest Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki: herb pct

napisalionas2

Projekty

 bip logo
odkrywcy talentow
 

interklasa

Szkoła bierze udział w projekcie Szkoła Sukcesu

jestem_przedsiebiorczy

szkola_humanitarna
kluczowe_kompetencje
wirtualne_laboratoria
szkola_kompetencji
askompetencji

dp

ecdl

eduseekani

sp_logo_copy

szk_bez_przem_log

cert1
1

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information