blank

Jesienne Biegi Przełajowe „Sprawni Razem” znowu na „Górce”

jesienne biegi przelajoweJuż po raz 16 na trasach biegowych przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego
w Czarnkowie odbyły się Jesienne Biegi Przełajowe „Sprawni Razem”, współfinansowane przez budżet powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego. W biegach uczestniczyło 60 biegaczy z ośrodków szkolno-wychowawczych i szkół ponadgimnazjalnych z Gębic, Jastrowia, Starej Łubianki, Piły, Wągrowca i Czarnkowa.

Czytaj więcej: Jesienne Biegi Przełajowe „Sprawni Razem” znowu na „Górce”

WIELE JĘZYKÓW, JEDNO ŚWIĘTO.

 

edjRóżnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie w Europie. Dzień 26 września został ogłoszony przez Radę Europy Europejskim Dniem Języków. Po raz kolejny nasza szkoła postara się przekonać Was drodzy uczniowie do nauki języków obcych. Naszym celem jest uświadomienie jak ważna jest nauka języków obcych i to niezależnie od wieku czy form kształcenia – szkolnej czy poza szkolnej. Różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami oraz stanowi kluczowy czynnik bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu.

 

STYPENDIUM Starosty Czarnkowsko - Trzcianeckiego

logo powiatWydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Czarnkowie pragnie poinformować, iż wzorem roku ubiegłego Powiat realizuje Powiatowy program wspierania rozwoju i edukacji uzdolnionych uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki.

Program adresowany jest do uczniów szczególnie uzdolnionych, kształcących się w szkołach prowadzonych przez Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki.

Celem Programu jest:

  1. zachęcenie uczniów do reprezentowania powiatu w konkursach i olimpiadach na szczeblu wojewódzkim, makroregionu i ogólnopolskim,
  2. doprowadzenie do wzrostu aspiracji edukacyjnych i aktywności uczniów, dzięki czemu grono stypendystów będzie stanowiło pozytywny wzorzec dla środowiska szkolnego oraz będzie wzmacniać poczucie własnej wartości w społeczności Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego,
  3. promocja powiatu poprzez reprezentowanie powiatu przez uczniów w województwie i kraju.
  4. wyniki w nauce,

Czytaj więcej: STYPENDIUM Starosty Czarnkowsko - Trzcianeckiego

Stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego o charakterze socjalnym

Sejmik Województwa Wielkopolskiego Uchwałą Nr XXXVI/715/13 z dnia 22 lipca 2013r. ustanowił zasady udzielania stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, słuchaczy zakładów kształcenia nauczycieli, kolegiów pracowników służb społecznych oraz studentów I i II stopnia i jednolitych magisterskich uczelni publicznych zameldowanych na stałe na terenie Województwa Wielkopolskiego.

Zasady udzielania stypendium określone zostały w Regulaminie udzielania stypendium Marszała Województwa Wielkopolskiego.

Czytaj więcej: Stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego o charakterze socjalnym

SKC – Pożegnanie lata w Górze

podziekowanie skcW ostatni dzień wakacji w Górze nad Notecią wolontariusze naszej szkoły pomagali w Festynie Rodzinnym zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czarnkowie – „Pożegnanie Lata”. Pomimo zmiennej i kapryśnej pogody zgromadziło się sporo uczniów, którzy wzięli aktywny udział w integracyjnym przedsięwzięciu. Dołączyły do nas dwie nasze absolwentki.

Czytaj więcej: SKC – Pożegnanie lata w Górze

SKC - Działaliśmy dla Wiktorii oraz pomagaliśmy w Empatii

 

„Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje,

ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce,

z jakim tej pomocy się udziela.”

Jan Paweł II

WiktoriaKażdy posiada coś, co może dać innym. To piękne i zawsze aktualne hasło zachęciło wolontariuszy SKC do poświęcenia swojego czasu dla chorej na mukowiscydozę 8 letniej Wiktorii z Siedliska. W Ośrodku Sportu i Rekreacji w Czarnkowie odbyła się „Gra charytatywna z gwiazdami futbolu dla Wiktorii Lankiewicz”. Impreza miała charakter turnieju dla dzieci „Mini Mundial z Mizono” , nawiązując analogicznie do mundialu w Brazylii. Były tam liczne gry, konkursy, pokazy i zabawy sportowe. Dochód z wejściówek został przeznaczony dla dziewczynki. Akcja pomogła w zakupienie niezbędnego dziewczynce do życia ssaka, który pozwoli jej przemieszczać się na badania do bardzo odległych miejscowości. Relację z opisu akcji można znaleźć na stronie www.facebook.com/mizonocharytatywnie?ref=stream

Czytaj więcej: SKC - Działaliśmy dla Wiktorii oraz pomagaliśmy w Empatii

„Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość”

Zwycięzcy Biegu ku PamięciSłowa wielkiego Polaka – Jana Pawła II były mottem przewodnim uroczystości Dnia Patrona w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie. Święto szkoły na „Górce” obchodzono 8 września, w 105 rocznicę urodzin nie tylko olimpijczyka i sportowca, ale także patrioty, syna ziemi nadnoteckiej. Uroczystość zgromadziła przede wszystkim uczniów klas pierwszych, którzy sylwetkę swojego patrona mieli możliwość poznać, dzięki swoim starszym kolegom, którzy w poetycko – muzycznym przekazie wskazywali główne cechy charakteru, koleje życia oraz sukcesy sportowe Józefa Noji.

Czytaj więcej: „Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość”

Wierzę w Syna Bożego

Pielgrzymka do LubaszaDnia 04.09.2014 r. nasza szkoła uczestniczyła w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Maryjnego w Lubaszu. Odbyła się ona pod hasłem Wierzę w Syna Bożego. Uczestniczyli w niej nasi nauczyciele na czele z dyrekcją, a także uczniowie z wszystkich roczników. Atmosfera była niezwykle radosna, pełna wiary i optymizmu. Po dotarciu do celu powierzyliśmy naszą szkołę opiece Matki Najświętszej Królowej Rodzin. O godzinie 11.30 rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył były nasz katecheta ks. Marek Jański obecnie proboszcz par. św. Andrzeja Ap. w Boruszynie. Myślę, że wszyscy uczestnicy tej wspaniałej pielgrzymki wrócili do domów podbudowani i pełni zapału do dalszej drogi ku świętości. 

ks. Rafał Dąbrowicz - katecheta

Strona 1 z 113

Organem prowadzącym jest Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki: herb pct

napisalionas2

Projekty

 bip logo
odkrywcy talentow
 

interklasa

Szkoła bierze udział w projekcie Szkoła Sukcesu

jestem_przedsiebiorczy

szkola_humanitarna
kluczowe_kompetencje
wirtualne_laboratoria
szkola_kompetencji
askompetencji

dp

ecdl

eduseekani

sp_logo_copy

szk_bez_przem_log

cert1
1

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information