blank

Nauczyciel humanista wobec historii najnowszej

konferencja_w_dobiegniewie_1.jpg4 listopada 2009 roku w Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie, pod patronatem honorowym Starosty Czarnkowsko‑Trzcianeckiego, odbyła się konferencja metodyczna  dla nauczycieli języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, wiedzy o kulturze szkół ponadgimnazjalnych.
Spotkanie z grupą nauczycieli humanistów uświetnili zaproszeni goście: Starosta Czarnkowsko‑Trzcianecki - Wiesław Maszewski, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu - Ryszard Jabłonowski, dyrektor Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie - Irena Zmaczyńska, przedstawiciele Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile - Mirosława Horodok i Leszek Łado oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych.

Ministerstwo Edukacji Narodowej rok szkolny 2009/2010 ogłosiło Rokiem Historii Najnowszej. Doradcy metodyczni: języka polskiego (Elżbieta Anioła) i historii oraz wiedzy o społeczeństwie (Marzena Teterus) zainicjowali realizację projektu edukacyjnego mającego zaangażować nauczycieli, uczniów do poszerzenia wiedzy na temat historii najnowszej poprzez wykorzystanie materiałów muzealnych dotyczących obozu jenieckiego Oflag II C Woldenberg.Celem konferencji w Dobiegniewie (muzeum), Mierzęcinie (tu odbyła się część metodyczna) było podkreślenie znaczącej roli nauczyciela humanisty w upowszechnianiu wiedzy na temat historii najnowszej oraz w przygotowaniu uczniów do odbioru różnych tekstów kultury, literackich, tekstów historycznych. Nauczyciele humaniści mieli możliwość zwiedzania Muzeum Woldenberczyków i wysłuchania interesujących wiadomości na temat obozu jenieckiego Oflag II C Woldenberg. Spotkanie metodyczne to początek realizacji projektu. Jego zakończenie zaplanowane jest na koniec roku szkolnego, kiedy nauczyciele wraz z uczniami zaprezentują swoje projekty, wymienią się doświadczeniami oraz będą uczestniczyć w dialogu z przedstawicielem Woldenberczyków.

Elżbieta Anioła

Organem prowadzącym jest Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki: herb pct

napisalionas2

Projekty

godło
baner vulcan 1
 bip logo
odkrywcy talentow
 

interklasa

Szkoła bierze udział w projekcie Szkoła Sukcesu

jestem_przedsiebiorczy

szkola_humanitarna
kluczowe_kompetencje
wirtualne_laboratoria
szkola_kompetencji
askompetencji

dp

ecdl

eduseekani

sp_logo_copy

szk_bez_przem_log

cert1
1
DBI

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information