40-lecie nadania imienia szkole - 1976-2016 r.

blank

Egzaminy zawodowe

egzaminy_zawodoweOd 29 czerwca do 15 lipca 2010 roku w Ośrodku Egzaminacyjnym OKE w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie odbywa się etap praktyczny egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie sprzedawca. Do egzaminu zgłoszonych jest ponad 170 uczniów ze szkół powiatow: czarnkowsko – trzcianeckiego, szamotulskiego, obornickiego, wągrowieckiego i chodzieskiego.  Egzamin zawodowy składa się z dwóch części: pisemnej, która odbyła się 21 czerwca 2010 r. oraz praktycznej, która sprawdza określony zakres praktycznych umiejętności dla zawodu. Egzamin zewnętrzny umożliwia uzyskanie porównywalnej i obiektywnej oceny poziomu osiągnięć zdającego, poprzez zastosowanie jednolitych wymagań, kryteriów oceniania i zasad przeprowadzania egzaminu opracowanych przez instytucje zewnętrzne. Szkoła po uzyskaniu upoważnienia dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej stała się ośrodkiem egzaminacyjnym dla przeprowadzenia etapu praktycznego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodach kształconych w technikach i szkołach policealnych: technik informatyk, technik ekonomista, technik rachunkowości oraz w zawodach robotniczych: sprzedawca.

Doświadczenie ośmiu nauczycieli szkoły, którzy są egzaminatorami właśnie w tym zawodzie, daje możliwość bardzo dobrego przygotowania naszych uczniów do etapu praktycznego egzaminu, który od kilku lat zdawany jest w 100%. Na czas  egzaminów do szkoły powołani zostali przez OKE nauczyciele - egzaminatorzy pochodzący z obszaru działania komisji: województwa lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Dyrektor szkoły Jan Palacz oraz wicedyrektor Barbara Trybuchowska zapoznali egzaminatorów z Powiatem Czarnkowsko - Trzcianeckim oraz z organizacją szkoły i ośrodka.

 

W sąsiadującym ze szkołą Centrum Edukacji Zawodowej odbywają się etapy praktyczne egzaminu zawodowego w zawodach: kucharz małej gastronomii i ślusarz. Obydwa Ośrodki Egzaminacyjne stanowią olbrzymią bazę dla uczniów zdających egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Należą również do jednych z największych ośrodków egzaminacyjnych, którymi dysponuje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna.

 

Centrum Informacji ZSP

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
chrzest 966
 bip logo
odkrywcy talentow
interklasa
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information