Egzaminy zawodowe

egzaminy_zawodoweOd 29 czerwca do 15 lipca 2010 roku w Ośrodku Egzaminacyjnym OKE w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie odbywa się etap praktyczny egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie sprzedawca. Do egzaminu zgłoszonych jest ponad 170 uczniów ze szkół powiatow: czarnkowsko – trzcianeckiego, szamotulskiego, obornickiego, wągrowieckiego i chodzieskiego.  Egzamin zawodowy składa się z dwóch części: pisemnej, która odbyła się 21 czerwca 2010 r. oraz praktycznej, która sprawdza określony zakres praktycznych umiejętności dla zawodu. Egzamin zewnętrzny umożliwia uzyskanie porównywalnej i obiektywnej oceny poziomu osiągnięć zdającego, poprzez zastosowanie jednolitych wymagań, kryteriów oceniania i zasad przeprowadzania egzaminu opracowanych przez instytucje zewnętrzne. Szkoła po uzyskaniu upoważnienia dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej stała się ośrodkiem egzaminacyjnym dla przeprowadzenia etapu praktycznego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodach kształconych w technikach i szkołach policealnych: technik informatyk, technik ekonomista, technik rachunkowości oraz w zawodach robotniczych: sprzedawca.

Doświadczenie ośmiu nauczycieli szkoły, którzy są egzaminatorami właśnie w tym zawodzie, daje możliwość bardzo dobrego przygotowania naszych uczniów do etapu praktycznego egzaminu, który od kilku lat zdawany jest w 100%. Na czas  egzaminów do szkoły powołani zostali przez OKE nauczyciele - egzaminatorzy pochodzący z obszaru działania komisji: województwa lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Dyrektor szkoły Jan Palacz oraz wicedyrektor Barbara Trybuchowska zapoznali egzaminatorów z Powiatem Czarnkowsko - Trzcianeckim oraz z organizacją szkoły i ośrodka.

W sąsiadującym ze szkołą Centrum Edukacji Zawodowej odbywają się etapy praktyczne egzaminu zawodowego w zawodach: kucharz małej gastronomii i ślusarz. Obydwa Ośrodki Egzaminacyjne stanowią olbrzymią bazę dla uczniów zdających egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Należą również do jednych z największych ośrodków egzaminacyjnych, którymi dysponuje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna.

Centrum Informacji ZSP

Organem prowadzącym jest Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki: herb pct