blank

Step Aerobik

stepW ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego odbyły się zajęcia Step Aerobik, gościnnie poprowadziła je pani Anna Wachowiak, która jest dietetykiem i instruktorem fitness. Od lat zajmuje się zdrowiem ludzi, dba o ich sprawność fizyczną.

Europejski Tydzień Sportu ma za zadanie promować sport i aktywność fizyczną, więc nauczyciel Górki przygotowali wiele  nowych działań, które będą realizowane przez cały tydzień.

 

Paulina Giś

VII Edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy

pol eu rynek pracyDnia 18.09.2018r. w naszej szkole odbył się pierwszy etap VII Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy organizowana przez Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku. Celem olimpiady jest rozwijanie zainteresowań uczniów w zakresie wykraczającym poza ścisłe ramy programowe wiedzy o polskim i europejskim rynku pracy, poszerzanie ich wiedzy o zawodach, specjalnościach, poszukiwanych kwalifikacjach oraz kształcenie umiejętności praktycznego wykorzystania tej wiedzy. Uczestniczyło w niej 20 uczniów z klas: 2RL, 2LŻ, 3RL, 3LE oraz 4 TIL. Mieli oni za zadanie rozwiązanie testu on-line składającego się z 50 pytań. Do drugiego etapu okręgowego zakwalifikowali się: Kamil Bielecki, Adam Psyk, Wiktoria Grencel, Diana Ryżek, Alicja Białyńska, Agnieszka Matysiak, Norbert Hyłek, Karolina Jurgiel, Kamila Gacek, Izabela Bukowska, Bartosz Libera. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie zmagań.

Agnieszka Grabarz, Edyta Kunz

STYPENDIUM FUNDACJI EFEKT MOTYLA

efekt motyla logoFundacja Efekt Motyla otwiera nabór wniosków o stypendium na rok szkolny 2018/2019! Wszystkich uczniów VII klasy szkoły podstawowej, II i III klas gimnazjum oraz i szkół średnich w roku szkolnym 2017/18 mieszkających na terenach wiejskich zachęcamy do zapoznania się z naszym programem stypendialnym. Stypendium ma charakter naukowo – socjalny, a więc jest przeznaczone dla osób najbardziej uzdolnionych i znajdujących się jednocześnie w trudnej sytuacji materialnej.

Ponadto, dla wybranych stypendystów Fundacja organizuje weekend motywacyjny w Warszawie w październiku 2018r.

Jak aplikować?

Wypełniając wyłącznie elektronicznie wniosek o przyznanie stypendium i przesyłając go na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. wraz ze skanem świadectwa szkolnego za rok 2017/2018.

Wniosek do pobrania: https://goo.gl/W2pQto lub Wniosek o stypendium

Czytaj więcej: STYPENDIUM FUNDACJI EFEKT MOTYLA

Pielgrzymka do Lubasza

Już po raz 22 wyruszyła z czarnkowskiej "Górki" pielgrzymka piesza młodzieży do Lubasza. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu nauczycieli młodzież bezpiecznie z modlitwą i śpiewem pokonała trasę pielgrzymkową. Tradycja pielgrzymowania znana jest w Kościele praktycznie od samego początku. Wzorem Pielgrzyma jest sam Chrystus a także Maryja spiesząca z posługą miłości do św. Elżbiety. Każdy z nas w czasie pielgrzymki wzbudził intencje i ofiarował je w czasie Eucharystii w lubaskim sanktuarium. Przez ręce Matki Bożej Królowej Rodzin zawierzyliśmy nasze rodziny, ale przede wszystkim naszą rodzinę szkolną: Dyrekcję, Nauczycieli, Rodziców, Uczniów i Pracowników. Jesteśmy wdzięczni wielu osobom za piękne podjęcie z sercem tego wydarzenia. Dziękujemy za towarzyszenie uczniom, które także przejawiało się w trosce o ich ciało. Dzięki życzliwości wielu osób mogliśmy skorzystać z poczęstowania się jabłkami i drożdżówkami. Ufamy, że ten czas, który dał nam Pan Bóg na refleksję, modlitwę i wzajemną wspólnotę umocni nas w wierze i dawaniu świadectwa o Bogu w codzienności.

                                                                                                                                                                           Katecheci ZSP

Narodowe Czytanie Przedwiośnia Stefana Żeromskiego

narodowe czytanie w czarnkowieDnia 7 września br. młodzież z „Górki” została zaproszona do Biblioteki Pedagogicznej w Czarnkowie. W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania. Uczniowie klas I i II czytali fragmenty Przedwiośnia Stefana Żeromskiego, pięknej i mądrej książki przybliżającej nam jeszcze bardziej doświadczenia sprzed wieku. .
 Pisarz dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania. Oprócz, głównego celu, którym była promocja czytelnictwa, udział w Narodowym Czytaniu był też formą uczczenia jubileuszu. Kulminacja akcji w całej Polsce miała miejsce 8 września 2018 roku. Tego dnia na Placu Wolności w Czarnkowie fragmenty Przedwiośnia czytali między innymi nauczyciele naszej szkoły. Do Narodowego Czytania w przyszłym roku zapraszają nauczyciele bibliotekarze.

Kiermasz podręczników

Od 10 września 2018 r.
w bibliotece szkolnej rozpocznie się
kiermasz używanych podręczników.
Zainteresowanych uczniów zapraszamy.
               

Zasady Kiermaszu :

Sprzedający książki wpisuje długopisem na kopercie imię i nazwisko, klasę oraz tytuł i cenę książki np . 1.matematyka  15zł, 2. geografia 10zł.

W książce uczeń wpisuje cenę ołówkiem oraz nadany przez bibliotekarza numer koperty.

Kupujący przynosi drobne pieniądze po 10,12,15 zł.

Opisane przez uczniów koperty ułatwią pracę oraz skrócą czas oczekiwania na zarejestrowanie podręczników.             

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

03.09.2018 r. (poniedziałek)

  • godz.: 08:30 - AULA : KLASY I TECHNIKUM, I BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA
  • godz.: 10:30 - AULA: POZOSTAŁE KLASY

08.09.2018 r. (sobota)

  • godz.: 08:00 - AULA – SZKOŁA DLA DOROSŁYCH

Strona 1 z 190

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information