blank

Eliminacje do Mistrzostw Powiatu w Piłce Siatkowej dziewcząt

siatka elem dziewDnia 18 grudnia b.r. w hali widowiskowo- sportowej w Lubaszu odbyły się eliminacje do mistrzostw powiatu w piłce siatkowej dziewcząt. W eliminacjach wzięły udział 4 drużyny LO Czarnków, Edukacja Lubasz, Prywatny Zespół Szkół z Czarnkowa oraz drużyna z „Górki”. Reprezentowało nas 13 dziewcząt: Aleksandra Kubiak I LŻ, Klaudia Mula I LŻ, Julia Golon I LŻ, Wiktoria Dymek I LH, Wiktoria Dąbrowska I LH, Agata Grzelak 1 ez, Katarzyna Staniszewska 2 RL, Anna Mądrowska 2 RL, Małgorzata Niżyńska 3 IŻ, Patrycja Łucyk 4 TIL, Daria Ruta 4 TIL, Karolina Jurgiel    4 TIL, Magdalena Nowaczyk 4 TEK.

Czytaj więcej: Eliminacje do Mistrzostw Powiatu w Piłce Siatkowej dziewcząt

Wigilia w Internacie ZSP

wigilia w internacieBoże Narodzenie to najpiękniejsze święta spośród wszystkich świąt, szczególnie radosne, pełne dobrych uczuć, tradycji, pachnące choinką. Spotkanie wigilijne stanowi bardzo ważny element wspólnego przebywania ze sobą mieszkańców internatu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Nojego w Czarnkowie.

Czytaj więcej: Wigilia w Internacie ZSP

CHŁOPCY Z „GÓRKI” NA 2 MIEJSCU W MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM

tenis wojDnia 17.12.2018 roku w Krzyżu Wlkp., 14 drużyn z całego województwa rywalizowało o miano najlepszej drużyny w Wielkopolsce w tenisie stołowym. Prawo startu w zawodach miały po dwa zespoły z każdego rejonu sportowego zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

kat. chłopców:   ZSP ZDUNY, ZSP 1 KĘPNO, II LO KONIN, LO SŁUPCA, ZSTCKZiU LESZNO, ZSP NIETĄŻKOWO, CKZiU WYRZYSK, ZSP CZARNKÓW, II LO GNIEZNO, I LO GNIEZNO, ZS OBORNIKI, ZS KÓRNIK, III LO POZNAŃ oraz gospodarz zawodów ZS Krzyż Wlkp.

Czytaj więcej: CHŁOPCY Z „GÓRKI” NA 2 MIEJSCU W MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM

Nietypowa wywiadówka w Steico

wywiadowka steicoW dniu 11 grudnia w Steico spółka z o.o. w Czarnkowie odbyło się spotkanie rodziców uczniów III klasy zawodu stolarz - holzmechniker z przedstawicielem firmy Steico Mantaj Mirosławem, dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego Janem Palaczem oraz wychowawcą klasy Lucyną Urbaniak - Pielką. W spotkaniu uczestniczyli również młodociani pracownicy.

Na początku rodzice mogli zapoznać się z nowoczesną produkcją materiałów budowlanych z drewna na wydziałach produkcyjnych. Zobaczyli nowoczesną linię do produkcji belek dwuteowych oraz materiałów izolacyjnych z włókna drzewnego. Odwiedzili miejsca, gdzie ich „pociechy” odbywają praktyki, ucząc się na co dzień zawodu. Następnie rodzice wraz z młodocianymi pracownikami spotkali się w Akademii Steico, gdzie odbywają się zajęcia praktyczne i teoretyczne dla kontrahentów z Polski i zagranicy, pragnących poznać techniki budownictwa drewnianego produkowanego przez Steico. Również pracownicy młodociani korzystają z tych pomieszczeń.

Czytaj więcej: Nietypowa wywiadówka w Steico

Olimpijska Gwiazdka na „Górce”

 

Milena w gronie stypendystow i Marszałka Wojewodztwa Wielkopolskiego pana Marka Wozniaka1 kopiaDla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie koniec roku związany jest wieloma sukcesami na skalę krajową. Czarnkowska „Górka” do grona sukcesów dołączyła kolejne: Stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz elitarne Stypendium Naukowe Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Agata Golon oraz Milena Szymkowiak dołączyły do grona nagrodzonych uczniów, pokazały, że sukcesy naukowe nie są obce uczniom technikum. Agata, uczennica klasy II technik ekonomista, jest laureatką Stypendium Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2017/2018, uzyskała promocję z wyróżnieniem, najwyższą średnią ocen w technikum. Znana jest z wielu działań nie tylko na terenie szkoły (Samorząd Uczniowski), ale również w powiecie czarnkowsko – trzcianeckim. Aktywnie pracowała i pracuje nadal w Radzie Młodzieży Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego MOST, gdzie pełni funkcję zastępcy przewodniczącego. Występuje w licznych konkursach muzycznych oraz na scenach teatralnych wraz z grupą teatralną „Twarzą w twarz” i działa w Patportach i spektaklach programu profilaktycznego PaT na terenie kraju, współdziałając z Policją; zdobyła także II miejsce drużynowo w Olimpiadzie Przedsiębiorczości.

Czytaj więcej: Olimpijska Gwiazdka na „Górce”

Świąteczny nastrój i pielęgnowanie tradycji w CEZ Czarnków

swiateczny cezŚwięta Bożego Narodzenia to szczególne chwile w naszym życiu. Stanowią one kulminację wielu tradycji i obrzędów, które są dla nas szczególnym doznaniem emocjonalnym i duchowym. A czym dla Ciebie są Święta? Czy - to tylko czas zakupów, prezentów, bieganiny i wyśmienitego jedzenia – czy może coś więcej? Usiądź drogi czytelniku… i zastanów się nad tym!

Okres tych najcudowniejszych dla wszystkich Polaków Świąt powinien być, nade wszystko, okresem przebaczenia, duchowej odnowy i refleksji. To czas, w którym wszyscy powinniśmy „zwolnić” i przypomnieć sobie co tak naprawdę jest w życiu ważne, co powinniśmy stawiać na pierwszym miejscu. Wymyślne ozdoby, drogie podarunki są przecież niczym, jeżeli nie ma obok nas bliskich, rodziny i przyjaciół. Zatem szanujmy swoje tradycje, podtrzymujmy obyczaje, ale pamiętajmy , aby robić to dobrze i nie zakłamywać tego co najważniejsze. Nie wstydźmy się nigdy dzielić się opłatkiem, nie wstydźmy się składać sobie życzeń – bądźmy w ten wyjątkowy czas razem, szanując się nawzajem i będąc dla innych tolerancyjnym. Niech Święta Bożonarodzeniowe ożywią w nas wszystkich - tylko dobre cechy charakteru, bo w każdym człowieku tkwi dobro – trzeba je tylko dostrzec.

Czytaj więcej: Świąteczny nastrój i pielęgnowanie tradycji w CEZ Czarnków

Wigilia jest zawsze wtedy, kiedy my tego chcemy !!!

serce na dloniNadchodzący okres Świąt Bożego Narodzenia jest czasem niezwykłych przeżyć i duchowych doznań. W naszej kulturze stanowi on chwile szczególnej wrażliwości na potrzeby i pragnienia drugiego człowieka. Są, bowiem wśród nas osoby, które nade wszystko potrzebują naszej pomocy, wsparcia i miłości.

W duchu pielęgnacji tych wartości, wśród uczniów, nauczycieli i pracowników Centrum Edukacji Zawodowej w Czarnkowie zrodziła się inicjatywa pomocy najmłodszym potrzebującym – dzieciom będącym pod opieką Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej. Ta działająca od 1992 roku instytucja opiekuje się chorymi dziećmi od dnia narodzin aż do ukończenia osiemnastego roku życia, otaczając ich opieką medyczną, psychologiczną i duchową w systemie stacjonarnym i domowym.

Czytaj więcej: Wigilia jest zawsze wtedy, kiedy my tego chcemy !!!

PROFILAKTYKI CIĄG DALSZY

profilaktyki cdW dniu 11 grudnia w ramach obchodów „Dni profilaktyki uzależnień” na terenie naszej szkoły zorganizowano spotkanie dla uczniów i nauczycieli z toksykologiem, doktorem Erykiem Matuszkiewiczem z oddziału toksykologii ze Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu. Spotkanie i godzinny wykład dotyczył przyczyn i następstw ryzykownych zachowań do jakich niewątpliwie należy eksperymentowanie z substancjami psychoaktywnymi, dopalaczami i innymi środkami. Treści poruszane przez naszego gościa poparte wieloletnią pracą i olbrzymim doświadczeniem były okazją do wielu przemyśleń, zastanowienia i potwierdzały zasadę, że: „ W życiu jak w tańcu każdy krok ma znaczenie”.

M. Jabłonowska
J. Kicza

 

Strona 1 z 199

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information