Menu Zamknij

NAJLEPSZY WYNIK W HISTORII SZKOŁY!!

Na początku sezonu koszykarki z ZSP Czarnków miały nakreślone bardzo ambitne cele. Pierwszym z nich było pokonanie od lat panującej drużyny LO Trzcianka i zdobycie Mistrzostwa Powiatu. Kolejnym krokiem  był jak najlepszy występ na turnieju rejonowym i próba zakwalifikowania się do półfinałów wielkopolskich. W dniu dzisiejszym można stwierdzić z ogromną satysfakcją, że bardzo wysokie cele postawione na ten rok zostały zrealizowane!!

5 kwietnia w Hali Sportowej Politechniki Poznańskiej odbył się Półfinał B Województwa Wielkopolskiego w Koszykówce Dziewcząt. Na tym stopniu rywalizacji jedno jest pewne: tu nie ma przypadkowych drużyn! Do walki stanęły 4 szkoły reprezentujące następujące rejony:

  1. Rejon Poznań II                                 SMS GORTAT POZNAŃ
  2. Rejon Kalisz                                      III LO KALISZ
  3. Rejon Leszno                                     ZS 2 LESZNO
  4. Rejon Piła                                          ZSP CZARNKÓW

W pierwszym spotkaniu koszykarki z Czarnkowa spotkały się z reprezentacją Kalisza. Drużyna z „Górki” rozegrała bardzo dobre spotkanie, gra zarówno w obronie jak i w ataku układała się podręcznikowo co przyczyniło się do bardzo efektownego zwycięstwa 46:12. W drugim spotkaniu przeciwnik był już z najwyższej półki. Koszykarki  SMS GORTAT POZNAŃ to drużyna, która była faworytem tych rozgrywek, ponieważ w jej szeregach znajdują się zawodniczki, które na co dzień grają w klubie koszykarskim. Po jednostronnym pojedynku drużyna z Poznania pewnie pokonała ZSP Czarnków 57:15.

W ostatnim meczu, który decydował o awansie do wielkiego finału, drużyna z „Górki” zmierzyła się z koszykarkami z Leszna. Drużyna z Leszna co roku rywalizuje o najwyższe laury w województwie wielkopolskim co potwierdziła swoją grą i w tym meczu. Koszykarki z Czarnkowa rozegrały dobre spotkanie, jednak większe doświadczenie przeciwnika przyczyniło się do tego, że  odniósł pewne zwycięstwo 52:34.

Ogólna klasyfikacja po turnieju wyglądała następująco:

  1. SMS GORTAT POZNAŃ
  2. ZS 2 LESZNO
  3. ZSP CZARNKÓW
  4. III LO KALISZ

Tym samym koszykarki ZSP Czarnków poszły kolejny krok dalej i w roku szkolnym 2018/2019 zakończyły rozgrywki na znakomitym miejscu 5-6 w województwie wielkopolskim!!! Jest to niewątpliwie ogromny sukces drużyny, powód do wielkiej dumy oraz dowód na to, że poprzeczkę trzeba stawiać sobie zawsze wysoko. Determinacja, umiejętności, miłość do koszykówki i przede wszystkim chęć walki i osiągania najwyższych celów sprawiły, że koszykarki z „Górki” osiągnęły najlepszy wynik w historii szkoły!!!! BRAWO!!

Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie sprawi, że w przyszłym roku zawodniczki ZSP będą jeszcze mocniejsze i będą walczyć o jeszcze wyższe laury!!

Skład drużyny: Jagoda Rajch, Paulina Ściepura, Małgorzata Niżyńska, Julia Golon,  Roksana Wilk, Dominika Kościuk, Katarzyna Staniszewska,  Marcelina Stróżyńska, Natalia Sajczyk i Natalia Szynter.

Opiekun drużyny: Łukasz Naplocha