Menu Zamknij

XV Wielkopolska Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej

XV finał olimpiady odbył się  11  kwietnia 2019 w Poznaniu. Po raz kolejny uczniowie wielkopolskich szkół ponadgimnazjalnych wykazali się wiedzą z zakresu ochrony praw konsumentów. Jej organizatorami byli: Delegatura UOKiK w Poznaniu, samorząd Województwa Wielkopolskiego, poznański oddział Federacji Konsumentów, Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej, powiatowi i miejscy rzecznicy konsumentów oraz powiaty Województwa Wielkopolskiego. W tym roku w eliminacjach wzięło udział ponad 400 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Do finału dostało się 48 osób, w  tym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie  dwie uczennice Natalia Surma i Weronika Żak.  Uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na 75 bardzo złożonych pytań, rywalizacja była zacięta,  niestety naszym uczennicą nie udała się zająć miejsc na podium,  ale zdobyły ciekawe doświadczenia.

Opiekun

Paulina Gis