Menu Zamknij

FESTIWAL NAUK

24 kwietnia 2019 roku w naszej szkole odbyła się trzynasta edycja Festiwalu Nauk. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Dyrektor szkoły, witając zaproszonych gości, uczniów i nauczycieli okolicznych szkół podstawowych.

Po przedstawieniu programu imprezy, głos oddano Panu Bartoszowi Klepackiemu – instruktorowi Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Zalesiu. Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej rozpoczął swoją działalność we wrześniu 2013 roku. Główną ideą ośrodka jest propagowanie wiedzy o ochronie środowiska i przyrodzie, a także szeroko rozumianych naukach ścisłych. Ośrodek cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem – co roku TOEE odwiedza ponad 12 000 osób. Prowadzący doskonale bawiąc młodzież, przedstawiał różne prawa fizyki i chemii wykonując doświadczenia.

Kolejną atrakcją festiwalu było rozstawione w sali gimnastycznej mobilne kino przyrodnicze, w którym pokazy odbywały się w specjalnie nadmuchiwanej kopule, wyposażonej w system projektorów i rzutników dających możliwość prezentacji kompletnego wyglądu nieba oraz symulacji ruchu ciał niebieskich.

Przedsięwzięcie było możliwe do zrealizowania dzięki wsparciu budżetu Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego; festiwal zaszczycił swoją obecnością Naczelnik Wydziału Edukacji Pan Ryszard Jabłonowski.

W organizację festiwalu, jak co roku, aktywnie włączyła się liczna grupa nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie oraz Centrum Edukacji Zawodowej. Przeprowadzone przez nich lekcje otwarte, pokazy, prezentacje oraz zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie imprezy zaowocowały zadowoleniem naszych gości.

Danuta Karpińska