blank

Europejski Dzień Języków

26 września po raz siódmy obchodzony był Europejski Dzień Języków. Jego idea zrodziła się z inicjatywy Komisji Europejskiej podczas Europejskiego Roku Języków w 2001 roku. Jednym z głównych celów obchodów Europejskiego Dnia Języków jest ukazywanie korzyści płynących z uczenia się języków obcych, do których można zaliczyć: umożliwienie porozumiewania się z rodzimymi użytkownikami języków w ich własnej mowie, swobodny przepływ ludzi i wymianą informacji, a także promowanie różnych form współpracy międzynarodowej oraz możliwość poznawania bogactwa językowego i kulturowego Europy.

Europejski Dzień Języków otwiera także możliwość uświadomienia sobie, iż na obszarze Europy istnieje ponad 40 uznanych autochtonicznych języków regionalnych i mniejszościowych, używanych w ponad 100 społecznościach przez ponad 40 milionów użytkowników.

Dzień ten był także bardzo uroczyście obchodzony w naszej szkole. Uczniowie naszej szkoły razem z nauczycielami języków obcych przygotowali bogaty program obchodów. Na scenie zaprezentowali się wybrani uczniowie zarówno najmłodszych jak też najstarszych klas naszej szkoły. Podczas apelu uczniowie dowiedzieli się o genezie powstania tego dnia, mogli podziwiać wokalny występ uczennic wyróżnionych na Festiwalu Piosenki Niemieckiej „ Gedanken sind frei ", obejrzeli przygotowaną prezentację krajów europejskich, mogli obejrzeć i ocenić przygotowaną przez poszczególne klasy wystawę tematyczną prac wykonanych różnorodną techniką. Wybrane klasy uczestniczyły także w festiwalu filmowym oglądając na lekcjach projekcje filmów w języku niemieckim i angielskim. Swoją wiedzę o Europie uczniowie sprawdzili w quizie „ Kulturalna podróż po Europie, czyli co wiesz o naszym kontynencie? " Przyszli tłumacze języka angielskiego zmierzyli się ze sobą w „ Szkolnym konkursie na najlepsze tłumaczenie piosenki angielskiej ".

Dzień ten uświadomił z pewnością wszystkim uczniom o ważnej roli znajomości języków obcych we współczesnym świecie i dodał motywacji do jeszcze intensywniejszej pracy w przygotowaniach do egzaminu maturalnego.
 

Zespół Języków Obcych Nowożytnych

 

filmy

braz tech 2019

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information