blank

Egzamin zawodowy

Odznaczenia państwowe dla nauczycieli czarnkowskiej „Górki”

Nagrodzeni nauczyciele szkoły20 października 2017 roku w sali sesyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu czterech nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie odebrało z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Elżbiety Leszczyńskiej Krzyże Zasługi oraz Medale Komisji Edukacji Narodowej.

            Prestiżowe odznaczenia państwowe oraz medale są dla czarnkowskiej „Górki” ważnym elementem jej funkcjonowania. Śmiało możemy powiedzieć, że są one symbolem sukcesu szkoły - nie budynku, ale głównych jej bohaterów: ucznia i nauczyciela. Wspaniale ten tandem ocenił Amerykanin T. Mackenzie, którego słowa jak najbardziej komponują się w naszą rzeczywistość: „ nauczyciel… to przewodnik i lider, sternik łodzi. Jednakże energia, która tę łódź napędza, musi pochodzić od uczących się”. Energia, pasja, codzienna praca tego jedynego w swoim rodzaju tandemu, zostały nagrodzone i z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty odznaczenia państwowe i medale odebrały Panie: Danuta Mościcka – Patalas: Złoty Krzyż Zasługi, Monika Jabłonowska – Brązowy Krzyż Zasługi, Lucyna Kalkowska i Anna Zalewska – Medale Komisji Edukacji Narodowej. Gratulacje i życzenia, które spłynęły są wyrazem docenienia pracy, zaangażowania nauczycieli oraz uczniów, bez których nie jest możliwy żaden sukces, żadna radość zawodowa. Z drugiej strony takie sukcesy zobowiązują, są motorem do dalszej działalności, są wyznacznikiem i kierunkowskazem do dalszych wspólnych działań. Niech tak będzie! Niech nowy rok szkolny 2017/2018 będzie pomyślny, pełen wyzwań edukacyjnych i sukcesów ucznia i jego sternika.

A. Zalewska

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information