blank

Egzamin zawodowy

PIKNIK TECHNICZNY PO RAZ PIĄTY

piknik technicznyJak co roku na przełomie października i listopada nasi uczniowie uczestniczą w „Pikniku technicznym” organizowanym przez Instytut Politechniczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile. To cykliczne wydarzenie dedykowane jest dla uczniów szkół średnich i ma interdyscyplinarny charakter. W tym roku odbywała się jego V edycja.

W ramach imprezy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wielu pokazach, wykładach, prezentacjach i mieli okazję brać udział w wielu tematycznych konkursach. W wycieczce uczestniczyli przyszli technicy żywienia i usług gastronomicznych, technicy mechatronicy, technicy logistycy oraz ślusarze i mechanicy pojazdów samochodowych.

Mechatronicy, ślusarze i mechanicy pojazdów samochodowych uczestniczyli m. in. w pokazie maszyn i układów mechatronicznych, hydraulicznych, pneumatycznych i elektronicznych. Logistycy mieli okazję uczestnictwa w pokazie najnowocześniejszych środków mocujących w transporcie, wykładzie o działaniu cyfrowych tachografów oraz pokazie najnowocześniejszych autobusów. Uczniowie z technikum żywienia i usług gastronomicznych  natomiast aktywnie uczestniczyli w wykładzie „Rynek pracy w Pile”, brali udział w pokazie „ Mobilne stanowisko dla gastronomii” oraz kilku ciekawych spotkaniach z przedsiębiorcami w ramach „Inżynierskiej giełdy pracy”. Interdyscyplinarny charakter imprezy wypełniały liczne pokazy, wykłady i prezentacje z dziedziny fizyki i chemii. Szczególnym zainteresowaniem uczestników cieszył się wykład i pokaz Pani Marii Derecka „Bezprzewodowe przekazywanie energii elektrycznej”, w którym uczestniczyli uczniowie wraz z opiekunami. „Piknik” obfitował też w liczne pokazy produktów i usług lokalnych przedsiębiorstw – m. in. Philips Lighting Poland, Hjort Knudsen, KM Service, Lenso, Plastmet i kilku innych. Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy mieli okazję degustacji tradycyjnej grochówki.

Organizatorami wycieczki byli nauczyciele – Grażyna Bernard, Krystyna Haracewiat, Jarosław Bukowski, Waldemar Oltmann, Tomasz Nowakowski i Artur Kopka. Wraz z uczniami składają oni podziękowania dla dyrekcji szkoły za pomoc w organizacji wycieczki.

Artur Kopka

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information