blank

,,Górka" i Steico Sp. z o.o. laureatami Ogólnopolskiego Konkursu ,,Szkoła dla pracodawców-pracodawcy dla szkoły"

Statuetka laureata 2 szt. STEICO i ZSP kopia30 stycznia 2018 r. w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca zorganizowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji prestiżowy konkurs dla szkół zawodowych ,,Szkoła dla pracodawców-pracodawcy dla szkoły”. Głównym celem ogólnopolskiego konkursu było wyłonienie szkół i pracodawców osiągających wysoką jakość i efektywność współpracy w kształceniu zawodowym w wybranych obszarach zawodowych oraz ich promocja. Zadaniem nowoczesnej szkoły zawodowej jest przygotowanie przyszłego absolwenta do mobilności i  funkcjonowania na zmieniającym się  rynku pracy. Realizacji priorytetu, jakim jest dobre przygotowanie młodzieży do wejścia na rynek pracy służy prowadzenie kształcenia zawodowego, a w szczególności kształcenia praktycznego, we współpracy z pracodawcami. Szkoła i zakład pracy są uzupełniającymi się nawzajem miejscami zdobywania wiedzy. Dzięki praktyce młodzi ludzie mogą zdobywać umiejętności i doświadczenie potrzebne do dalszego funkcjonowania w przedsiębiorstwach i na rynku pracy. Ważny jest również udział pracodawców w życiu szkoły, między innymi poprzez inwestowanie w rozwój bazy dydaktycznej czy proces doskonalenia kadry dydaktycznej.

Piąta edycja Ogólnopolskiego Konkursu, pod nazwą „Szkoła dla pracodawców – pracodawcy dla szkoły” miała służyć promocji dobrych praktyk w zakresie współpracy szkół zawodowych z pracodawcami.  Przedmiotem konkursu było zaprezentowanie przez szkołę dobrych praktyk w zakresie współpracy z wybranym pracodawcą. Jako „dobrą praktykę” należy rozumieć przedsięwzięcia, które zostały wdrożone do działalności szkoły, stanowiące praktyczne rozwiązania konkretnych problemów i przynoszące określone, pozytywne rezultaty. Realizowanie dobrych praktyk powinno przynosić najlepsze efekty przy wsparciu i zaangażowaniu wszystkich partnerów kształcenia zawodowego i osób, którzy w sposób bezpośredni doświadczą pozytywnych skutków podjętych działań. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie zaprezentował znane już dobre praktyki w zakresie  współpracy z Firmą Steico Sp. z o.o. w Czarnkowie.   Nowatorskie i innowacyjne przedsięwzięcia szkoły i pracodawcy zostały docenione i  nagrodzone.  Ośrodek Rozwoju Edukacji przyznał pierwsze miejsce w Polsce oraz tytuł laureata konkursu ,, Szkoła dla pracodawców-pracodawcy dla szkoły” Zasadniczej Szkole Zawodowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie w obszarze budownictwo, drogownictwo i instalacje budowlane. Dyplomy i statuetki z rąk Pani Marzeny Machałek- sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej odbierali: w imieniu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie – dyrektor szkoły Jan Palacz, w imieniu Steico Sp. z o.o. w Czarnkowie – Mirosław Mantaj. Było nam bardzo miło, że na zaproszenie Pani Minister - Wielkopolskiego Kuratora Oświaty podczas wręczenia tytułu laureata reprezentowała  Dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji Małgorzata Wilczyńska-Grześ. Dobrze odebrana prezentacja udziału w projekcie jak i wysoka ocena wręczającej nagrody Pani Minister w czasie uroczystej gali stanowią źródło satysfakcji dla naszej powiatowej szkoły i zachętę do podejmowania dalszych działań w tym kierunku.

szkola dla pracodawcow zsp logo steico logo

 

 

Sukcesy

https://www.ore.edu.pl/2018/01/spotkanie-podsumowujace-projekt-partnerstwo-na-rzecz-ksztalcenia-zawodowego/

http://ko.poznan.pl/wydarzenia/2018/02/spotkanie-podsumowujace-projekt-partnerstwo-na-rzecz-ksztalcenia-zawodowego/

 

Izabela  Grun
kierownik szkolenia praktycznego
ZSP im. J. Nojego w Czarnkowie

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information