blank

SPORTOWE OBLICZE GÓRKI

REPREZENTACJA PIŁKARZY kopiaREPREZENTACJA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH kopiaREPREZENTACJA KOSZYKAREK kopiaWszechwiedzący nauczyciel z kredą w ręku to obraz rodem z minionej epoki. Dzisiejsza szkoła musi być instytucją innowacyjną, kreatywną, szkołą, która nie tylko dostarcza wiedzy lecz daje swoim uczniom i nauczycielom możliwości rozwoju na różnych płaszczyznach: zdobywanie wiedzy i umiejętności, życie kulturalne, przygotowanie zawodowe, umiejętność funkcjonowania w otaczającej rzeczywistości, stosunki międzyludzkie, projekty unijne, propagowanie szeroko pojętej kultury fizycznej z naciskiem na jej najważniejszy aspekt – aktywność ruchową, to jedne z podstawowych funkcji jakie ma do spełnienia współczesna placówka oświatowa. Wszystkie te dziedziny życia, a w szczególności sport i rekreacja, są doskonale znane uczniom i nauczycielom czarnkowskiej „Górki”.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie, jak przystało na patrona wybitnego olimpijczyka, sport od zawsze odgrywa bardzo ważną rolę w życiu szkoły. Już od kilku lat ZSP Czarnków w rywalizacji sportowej Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego znajduje się
w ścisłej czołówce tego rankingu.

Pierwszy semestr roku szkolnego 2017/2018 minął. Obfitował w wiele sukcesów sportowców z czarnkowskiej „Górki”. Uczniowie ZSP brali czynny udział w różnych zawodach sportowych od „królowej sportu” lekkiej atletyki zaczynając po gry indywidualne i grupowe kończąc. Najważniejsze sukcesy szkoły na szczeblu powiatowym: Mistrzostwa Powiatu w Drużynowych Szachach -miejsce 2; Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt (miejsce 2)  i Chłopców (miejsce 2; Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt- miejsce 2; Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Unihokeju Chłopców- miejsce 2; Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej Chłopców – miejsce 2; Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej Dziewcząt – miejsce 2.

Najważniejsze sukcesy na szczeblu regionalnym: XIX Jesienne Biegi Przełajowe Regionu Nadnotecko-Pilskiego „Sprawni - Razem” - miejsce 2 i 4; Drużynowe Mistrzostwa Rejonu Pilskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym Dziewcząt - miejsce 2 i Chłopców -miejsce 4.

Sukcesy na szczeblu wojewódzkim: sztafeta  4 x 100  -  miejsce 6 oraz pchnięcie kulą – miejsce 12.

Sukcesy na szczeblu ogólnopolskim: Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych „Sprawni – Razem” – miejsce 10 oraz Mistrzostwa Polski w Kręglarstwie „Sprawni – Razem” – miejsce 11.

Regularność sukcesów sportowców ZSP Czarnków w ostatnich latach wyklucza jakąkolwiek przypadkowość, miarą osiąganych sukcesów jest tylko systematyczna praca, talent, chęci i dobra organizacja. Siostra Mary Lauretta powiedziała kiedyś „Aby osiągnąć sukces pierwsze co musisz zrobić to zakochać się w ciężkiej pracy”. I to właśnie dzięki ciężkiej, wytężonej pracy nauczycieli wychowania fizycznego oraz zaangażowaniu młodzieży Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie systematycznie osiąga znaczące sukcesy w dziedzinie sportu.

Mamy nadzieję, że semestr drugi będzie dla sportowców z „Górki” równie udany jak pierwszy. POWODZENIA!!

Łukasz Naplocha

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information