blank

Wspomnienie patrona. 39 Półmaraton Notecki im. Józefa Nojego.

bieg nojego 2018Tradycyjnie w pierwszą niedzielę sierpnia przedstawiciele Zespołu Szkół Ponadginazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie uczestniczyli w uroczystościach związanych z upamiętnieniem patrona naszej szkoły. Tegoroczne uroczystości przypadły w 75 rocznicę śmierci Józefa Nojego.

Jednym z głównych punktów obchodów jest Półmaraton Notecki im. Józefa Nojego.

W niedzielny poranek 5 sierpnia br. w przy Szkole Podstawowej w Pęckowie zebrali się przedstawiciele władz samorządowych, mieszkańcy i ponad 200 biegaczy by oddać cześć wielkiemu sportowcowi Józefowi Nojemu. Po odegraniu przez orkiestrę hymnu państwowego delegacje złożyły wiązanki przy obelisku upamiętniającym Józefa Nojego. Naszą szkołę reprezentowała Pani Anna Dolna.

Po przemówieniach zaproszonych gości przy dźwiękach orkiestry nastąpił przemarsz zawodników na linię startu. Notecki Półmaraton im. Józefa Nojiego Pęckowo – Wieleń to jeden z najstarszych biegów w naszym regionie. Punktualnie o godzinie 10.00 po raz 39 na trasę ruszyli biegacze (wśród nich nauczyciel naszej szkoły Artur Bombelczyk) , a po nich rolkarze i kijkarze. Bieg został rozegrany na dystansie 21,097 km drogą biegnącą przez gminy Drawsko, Krzyż Wlkp. i Wieleń.

Meta usytuowana była tradycyjnie na Stadionie Miejskim w Wieleniu, gdzie odbyła się ceremonia dekoracji najlepszych zawodników.

Zarówno na starcie jak i na mecie nie zabrakło uczniów naszej szkoły, którzy pomimo wakacji chętnie uczestniczą w uroczystościach upamiętniających wielkiego sportowca i patriotę Józefa Nojego.

SCI

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information