Narodowe Czytanie Przedwiośnia Stefana Żeromskiego

narodowe czytanie w czarnkowieDnia 7 września br. młodzież z „Górki” została zaproszona do Biblioteki Pedagogicznej w Czarnkowie. W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania. Uczniowie klas I i II czytali fragmenty Przedwiośnia Stefana Żeromskiego, pięknej i mądrej książki przybliżającej nam jeszcze bardziej doświadczenia sprzed wieku. .
 Pisarz dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania. Oprócz, głównego celu, którym była promocja czytelnictwa, udział w Narodowym Czytaniu był też formą uczczenia jubileuszu. Kulminacja akcji w całej Polsce miała miejsce 8 września 2018 roku. Tego dnia na Placu Wolności w Czarnkowie fragmenty Przedwiośnia czytali między innymi nauczyciele naszej szkoły. Do Narodowego Czytania w przyszłym roku zapraszają nauczyciele bibliotekarze.