blank

8 prestiżowych odznaczeń państwowych dla nauczycieli z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie

medale wwaDzień Edukacji Narodowej jest świętem szczególnym dla wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. Towarzyszą mu refleksje dotyczące wychowania młodzieży, roli nauczyciela we współczesnym świecie oraz radość z nagród i wyróżnień, które stanowią uhonorowaniem doniosłej roli pedagogów. Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej dla nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie były szczególnie niezwykłe, ponieważ 8 spośród nich otrzymało prestiżowe odznaczenia państwowe za wyjątkowe osiągnięcia w pracy pedagogicznej. Słowa uznania usłyszeli nie tylko podczas szkolnych i powiatowych uroczystości, ale także uczestnicząc w galach wojewódzkich.

18 października 2018 r. Wicewojewoda Wielkopolski - Marlena Maląg i Wielkopolski Kurator Oświaty - Elżbieta Leszczyńska wręczyły wielkopolskim nauczycielom nagrody Ministra Edukacji Narodowej i nagrody Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. W zaszczytnym gronie nauczycieli uhonorowanych za szczególne zasługi w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej znaleźli się: Pan Jan Palacz – Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie, który otrzymał Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej oraz Pani Izabela Grun – Kierownik Kształcenia Praktycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, wyróżniona nagrodą Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Uroczystość odbyła się  na Zamku w Rydzynie. Zaproszeni nauczyciele wysłuchali wykładu „Ojcowie Niepodległości”, który wygłoszony został przez dr hab. Rafała Reczek – Dyrektora Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu. Zapoznali się również z interesującą historią zamku  rydzyńskiego, zaprezentowaną przez Dyrektora obiektu - Zbigniewa Szukalskiego. Na zakończenie razem z Kapelą Zamku Rydzyńskiego i solistą – Sławomirem Krammem zaśpiewali patriotyczne pieśni i wysłuchali koncertu. Dodatkową atrakcją było otwarcie wystawy „Polskie Eton – szkoła charakterów” oraz zwiedzanie niektórych zamkowych komnat.

30 października 2018 r. w Pałacu Działyńskich w Poznaniu odbyła się uroczystość z udziałem Pani Elżbiety Leszczyńskiej – Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz Pana Zbigniewa Talagi – Wicekuratora Oświaty. Podczas gali nauczycielom zasłużonym dla polskiej edukacji zostały wręczone odznaczenia państwowe. Medale Komisji Edukacji Narodowej otrzymały Pani Hanna Karcz-Sowińska oraz Pani Anna Konieczka, Krzyżami Zasługi odznaczone zostały: Pani Magdalena Toman-Kossakowska – Srebrny Krzyż Zasługi, Pani Justyna Łopatko - Brązowy Krzyż Zasługi, natomiast Pani Katarzyna Bielejewska  i Pani Hanna Gadzińska otrzymały Srebrne Medale za Długoletnią Służbę. Niezwykła oprawa artystyczna uroczystości w postaci występu Kapeli z Zamku Rydzyńskiego również tej grupie zapewniła wiele wzruszeń i emocji, powodując, że ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci nagrodzonych.

Nagrody i odznaczenia z pewnością dają ogromną satysfakcję i motywują do dalszej twórczej pracy. Życzymy Wszystkim uhonorowanym, by nadal imponowali postawą wzorowych nauczycieli i zmierzali wyłącznie na szczyty w codziennej pracy z uczniami.

Hanna Karcz-Sowińska, Anna Konieczka 

filmy

braz tech 2019

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information