„Wziąć na tapet czy wziąć na tapetę”?

wziac na tapeteUczestnicy V Powiatowego Konkursu Polonistycznego, który odbył się w LO w Trzciance 26.11.2018r., musieli między innymi w części testowej rozstrzygnąć, która forma jest poprawna: „Wziąć na tapet czy wziąć na tapetę”?
Reprezentująca Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie drużyna w składzie: Kamila Regulska, Szymon Szorcz (klasa 3 LE) i Dawid Jusik (klasa 2 LŻ) w części testowej (test językowy) zdobyła 13 pkt. O 3 pkt lepsi byli tylko uczniowie LO z Czarnkowa.

W drugiej części konkursu uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego wygłaszali mowę retoryczną na temat: „Refleksje młodych o wolności w 100-lecie Niepodległości”. I tu doskonale zaprezentował się Szymon Szorcz, którego wypowiedź retoryczną komisja konkursowa oceniła na maksimum punktów. Ostatecznie zwycięzcami w kategorii techników została nasza drużyna ( bez podziału na kategorie, licea, technika, ekipa z „Gorki” uplasowała się z 43 p. tuż za reprezentantami LO Czarnków, którzy zdobyli o 3 p. więcej). Kamila, Szymon i Dawid będą reprezentować powiat w Międzypowiatowym Konkursie Polonistycznym, który odbędzie się 30.11.2018r. w naszej szkole.
Dla zwycięzców wielkie brawa!

Mirosława Kunysz