blank

XLV Olimpiada Wiedzy Technicznej

wot xlvW piątek 19 października 2018 roku odbyła się inauguracja 45 edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej. Do rywalizacji w etapie szkolnym przystąpiło 15 uczniów naszej szkoły uczących się w zawodzie technik mechatronik.

Celem OWT jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowania techniką, podnoszenie kultury technicznej, przygąotowanie do podejmowania dalszego kształcenia i samodzielnego zdobywania wiedzy wśród młodzieży szkolnej. OWT jest Olimpiadą ogólnej wiedzy o technice rozgrywaną trzystopniowo w dwóch grupach tematycznych: mechaniczno-budowlanej i elektryczno-elektronicznej. Obejmuje zagadnienia związane z przedmiotami podstawowymi: matematyką, fizyką, chemią oraz przedmiotami dotyczącymi budownictwa lądowego i wodnego, mechaniki, elektryki, elektroniki i energetyki, automatyki, informatyki itd.

Kilka dni temu ogłoszono wyniki pierwszego etapu tegorocznej edycji olimpiady. Do drugiego etapu, który odbędzie się w Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT Rada w Poznaniu 8 stycznia 2019 roku zakwalifikowało się sześciu uczniów z naszej szkoły. Wśród szczęśliwców znaleźli się uczniowie z klasy drugiej technikum mechatronicznego Damian Tyma i Klaudiusz Żak, z klasy trzeciej Ireneusz Magdziarz oraz uczniowie z klasy czwartej technikum mechatronicznego Tomasz Helwich, Adrian Surma i Fabian Wylegała. W drugim etapie chłopcy będą mogli zmierzyć się miedzy innymi z kolegami z: Poznania, Wronek, Śremu, Konina, Ostrowa Wlkp. i Turka.

Serdecznie im gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie zmagań.

                                                          

A.Bombelczyk

 

filmy

braz tech 2019

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information