blank

MOIM UZALEŻNIENIEM JEST SPORT

koszykowka chl i dziew10 grudnia 2018 roku w Trzciance odbył się Powiatowy Turniej Streetballa realizowany w ramach „Programu Promocji Zdrowia w Powiecie Czarnkowsko-Trzcianeckim”. Hasło przewodnie rozgrywek to: „Moim uzależnieniem jest sport”. Głównym celem turnieju było propagowanie aktywnych form wypoczynku i zdrowego stylu życia, popularyzacja gry w kosza, integracja uczniów, wolność od nałogów i uzależnień oraz wyłonienie zwycięzców.

Na zaproszenie Starosty w tym roku odpowiedziały niemalże wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego: LO Czarnków, LO Trzcianka, LO Krzyż, Edukacja Lubasz, ZSP Czarnków, ZS Wieleń, ZST Trzcianka i ZSP Trzcianka. W związku z tym, że nie które szkoły wystawiały po dwie drużyny, w grupie chłopców do rywalizacji stanęło aż 14 a w grupie dziewcząt 7 zespołów. ZSP z Czarnkowa reprezentowała jedna drużyna żeńska oraz dwie męskie.

Dziewczyny zagrały systemem każdy z każdym a chłopcy zostali podzieleni na dwie 7 drużynowe grupy. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, losy meczów ważyły się niekiedy do ostatniego gwizdka sędziowskiego. W grupie dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki ZSP Czarnków wygrywając wyraźnie wszystkie swoje mecze. Jest to niewątpliwie bardzo dobry prognostyk na zasadniczą część sezonu, który rozpocznie się na początku lutego 2019 roku.

Wśród chłopców, ze względu na tak dużą ilość zgłoszonych drużyn, rywalizacja była bardziej zacięta. Po niemal trzech godzinach walki w półfinałach znalazły się po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy: ZSP Czarnków 1 i LO Trzcianka 1 oraz ZS Wieleń i ZST Trzcianka. Po dosyć wyrównanych spotkaniach do wielkiego finału awansowały drużyny LO Trzcianka oraz ZS Wieleń a w walce o brąz zmierzyły się ZSP Czarnków oraz ZST Trzcianka. Meczem, który bardziej zwrócił uwagę zebranej publiczności, był niewątpliwie mecz o trzecie miejsce. Walka była bardzo zacięta i wyrównana, koszykarze z Trzcianki rzutem w ostatnich sekundach odrobili straty i doprowadzili do remisu. W dogrywce grano do pierwszego tzw: „złotego kosza”. Jako pierwsza składną i zakończoną celnym rzutem akcje przeprowadzili zawodnicy z Czarnkowa i to oni zdobyli brązowy medal. W grze finałowej LO Trzcianka nieznacznie pokonała drużynę z Wielenia i została zwycięzcą turnieju.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

Dziewczęta:                                                     Chłopcy:

1. ZSP Czarnków                                              1. LO Trzcianka

2. Edukacja Lubasz                                           2. ZS Wieleń

3. LO Trzcianka                                                3. ZSP Czarnków

Warto wspomnieć, że w konkursie rzutów za dwa punkty, najlepszym zawodnikiem okazał się uczeń ZSP Czarnków Dawid Priske!! Gratulacje!!

Uczniowie reprezentujący ZSP Czarnków: Maciej Kubiak, Dawid Priske, Jakub Kollman, Radosław Ostrowski, Maks Kwiatkowski, Jakub Naplocha, Jakub Obst, Wojciech Stefaniak i Michał Nawrot; Jagoda Rajch, Paulina Ściepura, Dominika Kościuk, Julia Golon oraz Katarzyna Staniszewska.

Wszystkim graczom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

Opiekun Łukasz Naplocha

 

filmy

braz tech 2019

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information