blank

I Mistrzostwa Szkoły w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

wyciskanie sztangiPierwszy raz w historii szkoły 4 i 5 grudnia 2018 roku spotkali się siłacze z „ Górki” na Pierwszych Mistrzostwach Szkoły w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Zawody przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego Adrian Smolak, Grzegorz Błaszczyk i Rafał Sroka. Zawodnicy walczyli o Puchar szkoły i o udział w zawodach na szczeblu powiatowym. Wyciskanie sztangi leżąc na ławce poziomej (niepoprawnie nazywanej płaską) należy do ulubionych ćwiczeń siłowych górnej części ciała. To jedno z najpopularniejszych ćwiczeń złożonych oraz najbardziej powszechne ćwiczenie podczas treningu klatki piersiowej.

Sport ten cieszył się dużym zainteresowaniem naszych uczniów, ponieważ w zawodach uczestniczyło 52 zawodników. Pierwsze miejsce zajął uczeń klasy 4 TRM Marcin Bogala wyciskając ciężar aż 71 razy. Drugie miejsce zajął uczeń klasy 3 BZ Dawid Wachowicz wyciskając ciężar 70 razy. Trzecie miejsce przypadło w udziale uczniowi klasy 2 Bz Wiktorowi Szczepan, który wycisnął zadany ciężar aż 51 razy.

Organizatorzy

Adrian Smolak, Grzegorz Błaszczyk i Rafał Sroka

 

filmy

braz tech 2019

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information