I Mistrzostwa Szkoły w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

wyciskanie sztangiPierwszy raz w historii szkoły 4 i 5 grudnia 2018 roku spotkali się siłacze z „ Górki” na Pierwszych Mistrzostwach Szkoły w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Zawody przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego Adrian Smolak, Grzegorz Błaszczyk i Rafał Sroka. Zawodnicy walczyli o Puchar szkoły i o udział w zawodach na szczeblu powiatowym. Wyciskanie sztangi leżąc na ławce poziomej (niepoprawnie nazywanej płaską) należy do ulubionych ćwiczeń siłowych górnej części ciała. To jedno z najpopularniejszych ćwiczeń złożonych oraz najbardziej powszechne ćwiczenie podczas treningu klatki piersiowej.

Sport ten cieszył się dużym zainteresowaniem naszych uczniów, ponieważ w zawodach uczestniczyło 52 zawodników. Pierwsze miejsce zajął uczeń klasy 4 TRM Marcin Bogala wyciskając ciężar aż 71 razy. Drugie miejsce zajął uczeń klasy 3 BZ Dawid Wachowicz wyciskając ciężar 70 razy. Trzecie miejsce przypadło w udziale uczniowi klasy 2 Bz Wiktorowi Szczepan, który wycisnął zadany ciężar aż 51 razy.

Adrian Smolak, Grzegorz Błaszczyk i Rafał Sroka