blank

„Profilaktyka cyberprzemocy i przemocy rówieśniczej”

profi cyber przemocDnia 28 listopada 2018r. w ramach „Dni zdrowia psychicznego” odbyły się wykłady i zajęcia warsztatowe skierowane dla uczniów klas pierwszych technikum, dotyczące źródeł i konsekwencji cyberprzemocy i przemocy rówieśniczej. Zastosowanie działań profilaktycznych ma na celu wykrycie problemów dorastającej młodzieży, zapobieganie ich demoralizacji, uwrażliwienie na krzywdę drugiego człowieka, radzenie sobie w trudnych sytuacjach oraz pobudzenie do podejmowania słusznych decyzji. Udział młodzieży w warsztatach pozwolił skonfrontować ich dotychczasowe doświadczenie i poglądy z uniwersalnymi wartościami oraz literą prawa. To wyposaża ich w wiedzę i kształtuje umiejętność rozwiązywania problemów. Młodzież poznała problematykę prawną, w tym odpowiedzialność za swoje działania wobec innych, aspekty wiktymizacji, czyli jak nie stać się ofiarą oraz problematykę prewencyjną w tym zakresie – czyli zapobieganie tym zjawiskom.  Zajęcia były przeprowadzane przez Panią Dorotę Skucińską, specjalistę, członka Społecznej Rady Fundacji z Centrum Integracji Społecznej w Gębiczynie.

Organizatorzy: J. Kicza, M. Jabłonowska

 

filmy

braz tech 2019

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information