Wyśpiewane miejsca!

wyspiewane miejscaJubileuszowy X Powiatowy Konkurs Kolęd i Pisenek Świątecznych Niemiecko- i Anglojęzycznych odbył się 13 grudnia 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Henryka Sienkiewicza w Trzciance. Jury wysłuchało 40 prezentacji wszystkich zgłoszonych uczestników z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego – śpiewających jako soliści i w zespołach.

Z naszej szkoły w kategorii piosenka anglojęzyczna wystąpiło 2 wokalistów: Julia Golon (1LŻ) i Krzysztof Parda (2BM) oraz zespół Michał Bielejewski (kl.4TMR)- gitara i Kamil Januszkiewicz (kl. 4TIL)- vocal. Kamil wystąpił również w języku niemieckim jako solista.

Pierwsze miejsce w piosenkach anglojęzycznych zdobył duet z Górki tj. Michał Bielejewski (kl.4TMR) i Kamil Januszkiewicz (kl. 4TIL) a nasza solistka Julia Golon (1LŻ) zajęła drugie miejsce pokonując liczną konkurencję. Piosenkę niemieckojęzyczną zaśpiewaną przez Kamila Januszkiewicza również jury oceniło jako jeden z lepszych występów, Kamil zdobył drugie miejsce w tej kategorii.

Ponadto, po raz kolejny urok osobisty Kamila i talent Michała został doceniony przez publiczność, za co otrzymali również nagrodę publiczności.

Wszystkim biorącym udział uczniom gratulujemy sukcesów i dziękujemy.

Edyta Masłek Stelcer i Magdalena Gmyrek