Wigilia jest zawsze wtedy, kiedy my tego chcemy !!!

serce na dloniNadchodzący okres Świąt Bożego Narodzenia jest czasem niezwykłych przeżyć i duchowych doznań. W naszej kulturze stanowi on chwile szczególnej wrażliwości na potrzeby i pragnienia drugiego człowieka. Są, bowiem wśród nas osoby, które nade wszystko potrzebują naszej pomocy, wsparcia i miłości.

W duchu pielęgnacji tych wartości, wśród uczniów, nauczycieli i pracowników Centrum Edukacji Zawodowej w Czarnkowie zrodziła się inicjatywa pomocy najmłodszym potrzebującym – dzieciom będącym pod opieką Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej. Ta działająca od 1992 roku instytucja opiekuje się chorymi dziećmi od dnia narodzin aż do ukończenia osiemnastego roku życia, otaczając ich opieką medyczną, psychologiczną i duchową w systemie stacjonarnym i domowym.

W ostatnim czasie w czarnkowskim Centrum Edukacji Zawodowej została przeprowadzona zbiórka „darów serca” dla podopiecznych tejże fundacji. Inicjatywa ta znalazła dużą aprobatę uczniów, którzy sami rozpropagowali tą ideę w własnym środowisku. W akcję charytatywną włączyli się też nauczyciele i pracownicy placówki. Po zakończeniu zbiórki wysłano kilka kartonów niezbędnych artykułów i prezentów dla dzieci.

Szczytny cel akcji obudził w nas wiele miłości i dobra. Organizatorzy zbiórki z dumą obserwowali zaangażowaną w pomoc młodzież, która już planuje kolejne inicjatywy.

W tym magicznym czasie życzymy podopiecznym hospicjum mnóstwa uśmiechu, radości i miłości, a przede wszystkim zdrowia i wiary w lepsze jutro. Uczniom, nauczycielom i pracownikom Centrum Edukacji Zawodowej dziękujemy za tę cenną inicjatywę i za okazałe serce.

Artur Kopka

Waldemar Oltmann