blank

Olimpijska Gwiazdka na „Górce”

 

Milena w gronie stypendystow i Marszałka Wojewodztwa Wielkopolskiego pana Marka Wozniaka1 kopiaDla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie koniec roku związany jest wieloma sukcesami na skalę krajową. Czarnkowska „Górka” do grona sukcesów dołączyła kolejne: Stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz elitarne Stypendium Naukowe Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Agata Golon oraz Milena Szymkowiak dołączyły do grona nagrodzonych uczniów, pokazały, że sukcesy naukowe nie są obce uczniom technikum. Agata, uczennica klasy II technik ekonomista, jest laureatką Stypendium Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2017/2018, uzyskała promocję z wyróżnieniem, najwyższą średnią ocen w technikum. Znana jest z wielu działań nie tylko na terenie szkoły (Samorząd Uczniowski), ale również w powiecie czarnkowsko – trzcianeckim. Aktywnie pracowała i pracuje nadal w Radzie Młodzieży Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego MOST, gdzie pełni funkcję zastępcy przewodniczącego. Występuje w licznych konkursach muzycznych oraz na scenach teatralnych wraz z grupą teatralną „Twarzą w twarz” i działa w Patportach i spektaklach programu profilaktycznego PaT na terenie kraju, współdziałając z Policją; zdobyła także II miejsce drużynowo w Olimpiadzie Przedsiębiorczości.

Do nielicznego grona nagrodzonych przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego dołączyła uczennica klasy IV technik ekonomista, Milena Szymkowiak. Milena jest uczennicą, która już kilkakrotnie wygrywała olimpiady, zarówno indywidualnie, jak i drużynowo, na szczeblach wojewódzkich i centralnych. Stypendium naukowe Marszałka Województwa Wielkopolskiego przyznane Milenie za rok szkolny 2017/2018, to szczególne wyróżnienie za wybitne osiągniecia związane z nauką. Nie inaczej można nazwać sukcesy Mileny: I miejsce i tytuł Laureata w Ogólnopolskim Finale Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości Blok B – Wynalazczość, kolejne I miejsce w eliminacjach okręgowych V edycji Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości, czy II miejsce dla reprezentacji
z Okręgu Wielkopolska Północna tejże Olimpiady. Milena zdobywała podium Olimpiady również w latach ubiegłych: na szczeblu centralnym indywidualnie III, IV miejsca, a drużynowo II, natomiast w okręgu I miejsce. Cieszy, więc fakt, że nasza uczennica odebrała z rąk Marszałka Województwa Wielkopolskiego, pana Marka Woźniaka stypendium naukowe I stopnia w kategorii „Uczeń”. Należy podkreślić, że Milena była jedną z 62 nagrodzonych osób (uczniowie i studenci) z województwa wielkopolskiego i nieliczną, która uzyskała stypendium I stopnia oraz jedną z najbardziej utytułowanych wśród laureatów uczniów w Polsce
w Olimpiadach Centralnych. Poza licznymi gratulacjami nasze stypendystki uzyskały nagrody, które są najwyższe w historii wyróżnionych uczniów naszej szkoły.

Przed nami kolejne wyzwania edukacyjne, olimpiady, konkursy, projekty. Sukcesy uczniów rodzą następne sukcesy. Współpraca siłaczy: ucznia, nauczyciela i rodzica jest pełna wyzwań, zakrętów, niekiedy drogi pod górkę, ale działa motywująco i wspierająco na całą społeczność szkoły. Niech nowy rok 2019 będzie dla czarnkowskiej „Górki” równie dobry, wzmacniający i pełen nowych wyzwań.

ZSP Czarnków

 

filmy

braz tech 2019

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information