ELIMINACJE POWIATU W PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW

pow kosz chlop elim15 lutego w ZSP Czarnków rozegrane zostały eliminacje powiatu w piłce koszykowej chłopców. Podobnie jak u dziewcząt do rywalizacji przystąpiły następujące szkoły: LO Czarnków, Lubasz Edukacja oraz ZSP Czarnków. Dwie najlepsze drużyny uzyskują prawo do gry w finałach powiatu.

W pierwszym spotkaniu doszło do konfrontacji koszykarzy ZSP i Lubasz Edukacji. Podobnie jak przed rokiem mecz był bardzo zacięty a wynik niemalże całe spotkanie oscylował wokół remisu. W ostatnich sekundach meczu zawodnicy z Lubasza wykazali się większą determinacją rzucając decydujący kosz i wygrywając całe spotkanie jednym punktem. W meczu numer dwa koszykarze czarnkowskiego ogólniaka łatwo ulegli zawodnikom z Lubasza i tym samym było już jasne, że Lubasz Edukacja będzie zwycięzcą tego turnieju i awansuje do dalszych rozgrywek. W ostatnim meczu koszykarze ZSP Czarnków wyciągnęli wnioski, popełnili mniej błędów niż w pierwszym spotkaniu co przełożyło się na pewną wygraną nad zawodnikami z LO.

Klasyfikacja końcowa:

1. 1.Lubasz Edukacja
  2. 2.ZSP Czarnków
  3. LO Czarnków

Tym samym w finale powiatu, który odbędzie się 22 lutego w Trzciance wystąpią Lubasz Edukacja oraz ZSP Czarnków.

Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Naplocha (3 IB), Radosław Ostrowski, Maks Kwiatkowski, Mikołaj Kowalski (1 MI), Michał Nawrot, Kacper Turek (2 IŻ), Wojciech Stefaniak (1 cz), Maciej Kubiak (2 BM), Klaudiusz Żak, Dawid Priske, Jakub Kollmann (2 M4), Jakub Obst (1 MR).

Uczestnikom gratulujemy a zwycięzcą życzymy powodzenia w dalszym etapie rozgrywek.

Opiekun Łukasz Naplocha

braz tech 2019