blank

KONIEC HEGEMONII!!

dziewczyny kosz final powW ostatnich latach żeńska koszykówka szkół ponadgimnazjalnych w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim została zdominowana przez koszykarki LO Trzcianka. Zawodniczki „LOtki” nie miały sobie równych nie tylko w powiecie, ale także w rejonie pilskim. W tym roku założenia były na pewno podobne, ale historia potoczyła się zupełnie inaczej…..

18 lutego w hali widowiskowo-sportowej w Trzciance spotkały się cztery drużyny, które we wcześniejszych eliminacjach wywalczyły sobie prawo do gry w turnieju finałowym: ZSP Czarnków, ZS Wieleń, Edukacja Lubasz oraz LO Trzcianka.

W pierwszej parze półfinałowej spotkały się koszykarki ZSP Czarnków oraz ZS Wieleń. Spotkanie przebiegło pod dyktando ubiegłorocznych w-ce mistrzyń powiatu z czarnkowskiej „Górki”, które po dobrej grze pewnie zwyciężyły 43:25. Drugi mecz półfinałowy był dużo bardziej wyrównany. Zawodniczki z Lubasza zagrały bardzo dobre spotkanie i były naprawdę blisko sprawienia wielkiej niespodzianki. Dopiero w ostatniej czwartej kwarcie meczu koszykarki LO Trzcianki wyszły na prowadzenie i wygrały nieznacznie 26:19.

Mecz o trzecie miejsce rozpoczął się od mocnego uderzenia koszykarek z Lubasza, które szybko objęły prowadzenie 8:2. Jednak w dalszej części meczu coś się zacięło i zawodniczki z Wielenia powoli, skrupulatnie najpierw odrobiły straty, a następnie wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca spotkania. W wielkim finale, już trzeci raz z rzędu, spotkały się koszykarki z Czarnkowa
i Trzcianki. Pretendentki do tytułu rozpoczęły bardzo nerwowo, były nieskuteczne zarówno z gry jak
i z linii rzutów wolnych. Zawodniczki LO Trzcianka szybko odskoczyły na kilka punktów przewagi
i zapowiadało się na powtórkę z przed roku. Jednak czas i zmiany dokonane w ustawieniu spowodowały, że zawodniczki ZSP grały z każdą minutą lepiej i zaczęły odrabiać kilku punktową stratę. Bardzo dobra gra zarówno w ataku jak i w obronie sprawiły, że od trzeciej kwarty zawodniczki z „Górki” całkowicie przejęły inicjatywę na boisku i bardzo pewnie pokonały koszykarki z Trzcianki 31:19.

Tym samym zawodniczki z Czarnkowa po raz pierwszy w historii sięgnęły po tytuł najlepszej drużyny powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego detronizując wieloletnie „dominatorki” z Trzcianki. Obserwując ostatnie dwa lata, można stwierdzić, że drużyna z „Górki” nie przypadkowo stanęła na najwyższym stopniu podium. Dwa razy z rzędu koszykarki ZSP zajmowały trzecie miejsce w Mistrzostwach Rejonu Pilskiego. To, że w tym roku ich ambicje sięgają wyżej, pokazały już w grudniowym turnieju streetbaalla, który został przez nie całkowicie zdominowany. Mamy nadzieję, że ten rok będzie początkiem długoletniej dominacji koszykarek z „Górki” w naszym powiecie!!!

Ostateczne wyniki:

  1. ZSP Czarnków
  2. LO Trzcianka
  3. ZS Wieleń
  4. Edukacja Lubasz

Tym samym ZSP Czarnków oraz LO Trzcianka będą reprezentowały nasz powiat w Mistrzostwach Rejonu Pilskiego.

 

filmy

braz tech 2019

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information