Sto dni do matury

studniowka kopiaStudniówka to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego młodego człowieka przekraczającego próg dorosłości. Od tej chwili zaczyna się odliczanie „100” dni do matury.

Podążając za tym zwyczajem dnia 9 lutego 2019 r. tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego rozpoczęli tradycyjny bal studniówkowy zorganizowany w restauracji „Platinum” w Budzyniu. Na uroczystość przybyli uczniowie klas czwartych wraz z osobami towarzyszącymi, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne oraz rodzice.

Ten wyjątkowy wieczór – zgodnie z wieloletnią tradycją – młodzież rozpoczęła tradycyjnym polonezem, który zatańczony z powagą i gracją podkreślił wyjątkowy charakter spotkania. Oficjalną część swoim przemówieniem rozpoczął Dyrektor Szkoły – Jan Palacz. W słowach skierowanych do uczniów nie zabrakło refleksji i wspomnień z czteroletniego okresu nauki. Pan Dyrektor życzył wszystkim przyszłym maturzystom zdanych egzaminów oraz doskonałej zabawy. Do życzeń przyłączył się także Przewodniczący Rady Rodziców – Pan Radosław Napierała, który zabrał głos w imieniu rodziców. Następnie przedstawiciele klas czwartych wręczyli Dyrekcji, swoim wychowawcom i pozostałym nauczycielom kwiaty, dziękując za wspólne cztery lata nauki i przygotowanie to egzaminu maturalnego.

Po oficjalnym otwarciu balu i przemówieniach wszyscy oddali się zabawie. Wielką niespodziankę sprawił gościom występ tegorocznych maturzystów, którzy jednocześnie są członkami szkolnego zespołu tanecznego „Ritmo”. Tygodnie przygotowań pod okiem doświadczonego trenera tańca towarzyskiego zaowocowały pięknym pokazem walca wiedeńskiego w ich wykonaniu.

Tego wieczoru maturzyści w wyśmienitych nastrojach nie schodzili z parkietu. Wszystko ze sobą współgrało – muzyka, niesamowita atmosfera, podniosłość chwili. Tańce, rozmowy i ucztowanie przy suto zastawionych stołach trwały do 3.00 nad ranem.

Studniówka trwa zaledwie jedną noc, noc niezwykłą, magiczną, ale często pozostaje
w pamięci  przez długi czas, czasem wspomina się ją  nawet przez całe życie…

Teraz maturzystom pozostało tylko zacząć odliczać 100 dni ciężkiej pracy przed egzaminem dojrzałości, który mamy nadzieję będzie dla wszystkich tak samo udany jak bal studniówkowy.

Powodzenia na egzaminach życzą wychowawcy klas:

Ewa Bielejewska, Sylwia Borowczak, Justyna Czajkowska, Mirosława Kunysz, Joanna Zielsdorf – Majewska

J. Z-M

braz tech 2019