blank

I miejsce dla najbardziej kreatywnej grupy logistycznej.

projekt logistykowW roku szkolnym 2016/2017 oraz 2017/2018 uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z klas 3 technikum logistycznego wraz z nauczycielami Ewą Bielejewską i Edytą Kunz aktywnie uczestniczyli w wydarzeniach logistycznych  realizowanych przez WSL w Poznaniu w ramach projektu Logistyka stawia na technika. Teraz przyszedł czas na podsumowania i efekty naszej pracy…

„Logistyka stawia na technika” to projekt współfinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.  Celem projektu było podnoszenie kwalifikacji zawodowych uczniów kształcących się w zawodzie technik logistyk, poprawiające ich zdolność do znalezienia zatrudnienia.    


W ramach projektu młodzi logistycy wraz z nauczycielami skorzystali z specjalistycznych form kształcenia w postaci: 1-dniowych spotkań praktycznych w firmach oraz warsztatach praktycznych
w WSL, a także brali udział w konferencjach Logmeeting z udziałem prelegentów z firm. Uczestniczyli w płatnych 150-godzinnych stażach, w firmach z naszego regionu, a także zdobyli certyfikaty ELA na poziomie CANDIDATE JUNIOR LOGISTICIAN.
Nauczyciele uczestniczyli w panelach dyskusyjno-problemowych, których celem było doskonalenie kompetencji niezbędnych w pracy dydaktycznej poprzez szkolenia prowadzone przez praktyków biznesu oraz wspólną pracę warsztatową.         

Jednak nie wszystko było łatwe i przyjemne, jednym z głównych zadań naszych młodych logistyków i ich opiekuna Ewy Bielejewskiej było:
- wykonanie projektu makiety magazynu i projektu terminala intermodalnego (forma dowolna),
- stworzenie projektu scenariusza filmu o charakterze dydaktycznym - tematyka filmu musiała być   związana z treściami programowymi realizowanymi w ramach kształcenia w zawodzie technik logistyk,
- rozwiązanie zadania praktycznego na podstawie danych zamieszczonych w tabelach oraz własnych - uzyskanych z zasobów internetowych (np. cenników firm), a także podanych założeń, dla trzech różnych wariantów.         
Zadania nie były łatwe, należało się wykazać, zarówno zdolnościami logistycznymi, matematycznymi, jak i wyobraźnią. Uczniowie pokonali trud, a teraz efekty pracy…

Z dumą możemy się pochwalić, że za zrealizowane zadania i udział w projekcie otrzymaliśmy: I miejsce dla najbardziej kreatywnej grupy spośród 8 wielkopolskich szkół średnich, a w ramach nagród - pakiet specjalistycznych pomocy dydaktycznych, są nimi: dwie makiety obiektów logistycznych, pakiet Wirtualnych Laboratoriów, 80 pozycji książkowych, 6 filmów
w technologii 360 stopni, 20 prezentacji oraz 40 tablic dydaktycznych.

 

                                                                                                          Ewa Bielejewska

 

 

filmy

braz tech 2019

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information