blank

Wymieniamy się doświadczeniami z największym ośrodkiem szkoleniowym w Moguncji.

erasmus plus zspW wyniku akceptacji naszego pomysłu doskonalenia zawodowego przez Narodową Agencję Programu ERASMUS+ w ramach akcji KA1 – Mobilność edukacyjna rozpoczęliśmy z dniem 1.06.2016 realizację międzynarodowego projektu pod tytułem: „Poznajemy dualny system kształcenia”.

Głównym celem naszego projektu jest przygotowanie naszych nauczycieli do realizacji dualnego systemu kształcenia zawodowego w zawodzie Holzmechaniker, który realizować będziemy w partnerstwie z firmą Steico. Nasz Partner to BBS 3 z Moguncji (Niemcy) - wzorcowy ośrodek szkoleniowy, doświadczony w realizacji projektów międzynarodowych z ośrodkami szkoleniowymi w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji, USA i Kanady.

Ośrodek w Moguncji kształci w systemie dualnym w wielu branżach zawodowych, w ponad 30 zawodach. Wysoki potencjał - 130 zatrudnionych nauczycieli oraz kompetentne zarządzanie uczyniły szkołę z liczbą 3300 uczniów największym ośrodkiem szkoleniowym w południowo-zachodniej części Niemiec. Młodzież uczy się w 160 klasach w obszarach: gospodarka, administracja i zdrowie. Szkoła ta realizuje skutecznie system rozwoju jakościowego, obejmujący między innymi przygotowanie uczniów do składania egzaminów zawodowych i ciągłą współpracę z izbą przemysłowo-handlową. Ze względu na bardzo dużą liczbę uczniów szkoła współpracuje oczywiście z wieloma przedsiębiorstwami według sprawdzonych zasad, które warto także poznać.

Zgodnie z założeniami projektu przedstawiciele naszej szkoły odbędą dwa razy w okresie projektowym Job-Shadowing (obserwację) trwającą po tygodniu w szkole Partnerskiej.

 

filmy

braz tech 2019

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information