blank

XVI edycja Programu Dzień Przedsiębiorczości

plakat dp 2019Dnia 20 marca 2019 roku młodzież Branżowej Szkoły I stopnia po raz kolejny uczestniczyła w XVI edycji Programu Dzień Przedsiębiorczości organizowanej przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W tym dniu młodzi ludzie odwiedzając wybrane przez siebie zakłady pracy i firmy mieli możliwość weryfikacji własnych planów edukacyjnych, pozyskania niezbędnych informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach zawodowych. Wizyty w lokalnych przedsiębiorstwach stały się okazją do sprawdzenia własnych wyobrażeń o wymarzonym zawodzie oraz możliwością dostrzeżenia związku pomiędzy wykształceniem a rozwojem kariery zawodowej.

Przedsiębiorstwom i zakładom pracy, które zaangażowały się w realizację Programu, umożliwiając uczniom wizyty studyjne serdecznie dziękujemy.

Koordynatorzy Edyta Kunz, Izabela Rybarczyk

 

Pielgrzymka maturzystów 2019

pielgrzymka 20194 marca grupa 47 maturzystów naszej szkoły udała się na Jasną Górę, aby zawierzyć Matce Bożej egzamin dojrzałości i swoje przyszłe życie. Po przyjeździe rano udaliśmy się na przywitanie Maryi. Tam też każdy mógł modląc się przejść na kolanach wokół ołtarza w kaplicy Cudownego Obrazu. Następnie po śniadaniu każdy mógł ze spokojem zwiedzić sanktuarium a przede wszystkim na spokojnie pomodlić się i zostawić Królowej Polski intencje, które wypisywaliśmy na kartkach.
Są one odczytywane każdej soboty w czasie Nowenny. W międzyczasie troje młodych ludzi z naszej grupy udzieliła wywiadu do radia Jasna Góra. Podzielili się refleksją na temat życia szkolnego, matury i swojej przyszłości. O 10.00 w Sali o. Kordeckiego rozpoczęła się animacja i konferencja, którą wygłosił ks. Piotr Małecki wikariusz parafii kolegiackiej w Lesznie.
Była również okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.

Czytaj więcej: Pielgrzymka maturzystów 2019

WERONIKA „ZAPOBIEGA POŻAROM”

Co roku w Miejskim Centrum Kultury w Czarnkowie odbywają się miejsko-gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" organizowane przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Czarnkowie. Turniej ten to konkurs zupełnie inny niż wszystkie inne. Potrzebne wiadomości młodzież zdobywa nie tylko w szkole, ale także na własną rękę analizując pytania z lat ubiegłych, oraz często czytając pożarniczą literaturę. Przygotowanie zajmuje sporo czasu jednak daje bardzo dużo satysfakcji.

W tym roku Turniej odbył się 15.03.2019 r. Tegorocznymi reprezentantami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie były uczennice: Weronika Bielejewska z klasy 3 EK, Aleksandra Arend oraz Patrycja Fręśko z klasy 1ez.

Na uczniów szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych czekał test zawierający zagadnienia z zakresu przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, a także poznawanie tradycji oraz organizacji ochrony przeciwpożarowej. Po części teoretycznej przyszedł czas na zmagania praktyczne.

Spośród uczniów szkół ponadgimnazjalnych najlepsza okazała się uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie – Weronika Bielejewska, uczennica klasy 3 EK.

Weronice Bielejewskiej – zwyciężczyni tegorocznego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" - składamy najszczersze gratulacje i życzymy powodzenia na etapie powiatowym konkursu.

L.U-P

 

Z WNPiD na maturę……….

uam matura wydzial15 marca br. grupa uczniów klas maturalnych naszej szkoły wzięła udział w serii spotkań z wykładowcami akademickimi na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. Tematykę wykładów stworzono tak, aby stała się ona pomocna w przygotowaniach do matury, a jednocześnie zaciekawiała i skłaniała do dyskusji. Zwrócono uwagę na rozwijanie praktycznych umiejętności analizy materiałów oraz poszerzenie wiedzy uczniów w wybranych ważnych tematach z zakresu historii najnowszej i wos-u. Młodzież uczestniczyła w wykładach: „Konferencja paryska i ład wersalski”, „Powstanie dwóch państw niemieckich po II wojnie światowej”. Okazją do sprawdzenia wiadomości był quiz maturalny. Spotkania zamknął wykład otwarty dr hab. Macieja Walkowskiego „Chiny: groźny smok czy przyjazna panda?”. Niestandardowe zajęcia stały się inspiracją i zachęciły do uzupełnienia wiadomości z zakresu historii najnowszej i wos-u.

Organizatorzy

 

BUDOWLANKA NA … BUDOWIE

budowlanka na budowieDzięki uprzejmości firmy DEMOCO POLAND Sp. z o.o. , firmy Budconsult Doradztwo Budowlane Błażej Mróz i Zespołu pałacowo-parkowego w Jankowicach., uczniowie klasy II technikum budownictwa uczestniczyli w wycieczce do Tarnowa Podgórnego. Głównym celem było zwiedzanie budowy Zespołu Szkół Technicznych. Uczniowie mogli zweryfikować wiedzę zdobytą w szkole z rzeczywistymi warunkami, zapoznali się organizacją dużej budowy, która bardzo różni się od zajęć prowadzonych w pracowni budowlanej, nie tylko rozmiarem ale także technologią.

Czytaj więcej: BUDOWLANKA NA … BUDOWIE

Młody Lean Lider – grupa logistyków z klasy 3RL została zakwalifikowana do ogólnopolskiego finału.

lean lider15 października 2019 roku uczniowie klas trzecich logistycznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie wraz z opiekunem Ewą Bielejewską rozpoczęli program edukacyjny lean thinking, który po raz trzeci realizowany jest w całej Polsce.

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 120 zespołów, pod koniec roku kalendarzowego zostały ogłoszone wyniki pierwszego etapu - do półfinałów zakwalifikowało się już tylko 30 zespołów, a wśród nich nasz grupa, pod nazwą „Ekipa z Górki”.

11.03.2019 roku odbył się półfinał konkursu na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

Czytaj więcej: Młody Lean Lider – grupa logistyków z klasy 3RL została zakwalifikowana do ogólnopolskiego finału.

Rekolekcje

rek 2019W dniach od jedenastego do trzynastego marca odbyły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne. Prowadzili je Pan Andrzej Sowa oraz ksiądz Rafał Walid, przy wsparciu nauczycieli i uczniów naszej Szkoły. Pierwszy z nich dzielił się z nami historią swojego trudnego i pełnego zakrętów życia oraz owocami swego nawrócenia. Drugi skupił się na tym, w jaki sposób możemy w dzisiejszych czasach naśladować postawę Maryi, Matki Bożej. Liturgiczna część rekolekcji obejmowała Drogę Krzyżową, w trakcie której była okazja do uczestnictwa w sakramencie pojednania. Ksiądz Rafał, wraz z naszym katechetą Księdzem Hubertem, odprawił też Mszę Świętą w naszych intencjach. To co przekazywali prowadzący rekolekcje jest na razie ziarnem zasianym wśród nas. Mamy nadzieję, że posługa Słowa i sakramentów przyniesie dobre owoce w naszej wspólnocie szkolnej, nawet jeśli nie od razu ich nie zobaczymy.

Łukasz Łukasiak

 

DRUGA DRUŻYNA REJONU PILSKIEGO

2 druz regionu11 marca przyszedł czas na najpoważniejszy tegoroczny sprawdzian dla koszykarek ZSP Czarnków. Po pewnym zwycięstwie w Mistrzostwach Powiatu głównym celem była walka o najwyższy stopień podium w Rejonie Pilskim. W trzcianeckiej hali widowiskowej miały się spotkać cztery najlepsze drużyny z powiatów: pilskiego, złotowskiego i czarnkowsko-trzcianeckiego. Niestety z przyczyn bliżej nieokreślonych drużyna ze Złotowa nie dojechała na miejsce i do turnieju przystąpiły następujące szkoły: ZSP Czarnków, LO Trzcianka oraz ZS w Pile.

Czytaj więcej: DRUGA DRUŻYNA REJONU PILSKIEGO

Strona 1 z 202

filmy

braz tech 2019

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information